Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej

Ostatnie artykuły

Nawigacja

***


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 7

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 10
-> Najnowszy użytkownik: irena bednarek

Festyn Rodzinny

18 czerwca 2019 r., w Naszym Przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny.
W miłej i rodzinnej atmosferze uczciliśmy Dzień Dziecka, Dzień Mamy i Dzień Taty. Rodzina była więc motywem przewodnim festynu. Wszyscy jej członkowie mieli okazję wzmocnić swoje więzi rodzinne, zintegrować się podczas wspólnych zabaw sportowo-rekreacyjnych. Rodzinne świętowanie rozpoczęło się o godzinie 15:00. Pani Dyrektor Iwona Jędryczkowska powitała serdecznie wszystkich przybyłych gości i zaprosiła do aktywnego spędzenia popołudnia. Dzieci ze wszystkich grup zaśpiewały piękne piosenki swoim rodzicom oraz wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty.

Został również rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Cztery pory roku”. Dzieci wraz z rodzicami cały rok zbierały materiały, żeby wykonać pracę, która została doceniona i nagrodzona dyplomem i upominkiem.

Rodzice jako wyraz wdzięczność za wielkie serce i dobrą wolę, otrzymali również podziękowania od Pani Dyrektor i całego grona pedagogicznego za zaangażowanie, pomoc, życzliwość, zrozumienie, ofiarność i pracę na rzecz naszego przedszkola. O wspaniałą zabawę zadbał animator Pan Leszek wraz ze swoimi pomocnikami. Całe rodziny tańczyły, śpiewały, łapały bański mydlane i bawiły się na przedszkolnym placu zabaw. Dzieci mogły również skorzystać z atrakcji zaplanowanych specjalnie dla nich jak malowanie twarzy, skakanie na zamku dmuchanym. Dla wszystkich uczestników zabawy przewidziany został poczęstunek. Dziękujemy Paniom kucharkom, które zadbały o pyszny bigos, napoje, a rodzicom za słodkie ciasto. Na zakończenie dzieci dostały kolorowe balony.

Festyn sportowy w szkole

Musical

Dnia 13.06.2019 grupa 6 latków z wielką przyjemnością oglądała musical w wykonaniu dzieci i młodzieży z grup tanecznych klubu Boogi Town pt.; „Cztery Łapy”. Przedstawienie opowiadało historię psa – „Tosi”, który zgubił się i szukał swojej rodziny. Po drodze trafił do schroniska. Po długich perypetiach odnalazł swój dom. Dodatkową atrakcją dla przedszkolaków było to, że występowała tam jedna z koleżanek z grupy – Hania. Cały dochód ze sprzedaży biletów trafił do bialskiego schroniska dla zwierząt „Azyl’. Na zakończenie każde dziecko otrzymało naklejkę i kalendarz do grupy.

Pożegnanie 6-latków

Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
Teraz wakacje czekają nas.

14 czerwca 2016r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.
Na początku wystąpiły dzieci z młodszych grup. Zaśpiewały piosenki, wierszykiem pożegnały starszych kolegów kończących przedszkole. Później - najważniejszy punkt uroczystości- występ 6 latków. Starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne. Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla nauczycieli i pracowników przedszkola, którzy starali się przez cały pobyt dzieci w przedszkolu, aby te czuły się jak w domu.

Po występach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody – niespodzianki. Po południu występ 6 latków podziwiali rodzice. Ze łzami w oczach słuchali piosenek śpiewanych przez dzieci, które żegnały się ze swoimi Paniami i kolegami z grupy. Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.

Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu :-)

Rekosntrukcja

11 czerwca, jak za sprawą wehikułu przenieśliśmy się w czasie do wieków, kiedy zaprzęgano konie do karoc, kiedy rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku, by bronić honoru i ojczyzny, kiedy kobiety przyodziane były w piękne suknie, a ich głowy zdobiły piękne toczki, diademy i chusty. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści, jak dawno temu walczyli rycerze, kto był największym jego przyjacielem oraz kto mógł rycerzem zostać. Odbyła się również prezentacja rodzajów broni, jakich używali w walce z wrogiem. Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem chłopców, bo każdy chciał potrzymać miecz, ale również dziewczynek, które z uwielbieniem spoglądały na piękną suknię księżniczki.

Była to bardzo cenna lekcja historii dla naszych dzieci.

Wycieczka do Warszawy

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. Na ulicy Wesołej cały dzień trwała zabawa. Panie nauczycielki porwały naszych milusińskich w wir zabawy. Po śniadaniu, przenieśliśmy się w świat teatru i aktorów. Dzieci podziwiały przedstawienie kukiełkowe warszawskiego teatru Fraszka "Czarodziejski kwiat". Przedszkolaki w trakcie spektaktu bawiły się świetnie, z zanagażowaniem śledząc fabułę sztuki. Następną atrakcją był pokaz pierwszej pomocy Przedmedycznej poprowadzony przez Słuchaczy Medycznego Studium Zawodowego w Białej Podlaskiej. Dzieci dowiedziały się jak należy postępować w czasie wypadku lub kiedy ktoś straci przytomność. Miały również możliwość samodzielnego przećwiczenia zdobytych umiejętności za co otrzymały dyplomy i medale. Serdecznie dziękujemy opiekunowi grupy Pani mgr Annie Lipko za umożliwienie zapoznania dzieci z tak ważną tematyką. Dzień obwitował w liczne atrakcję: słodki poczęstunek, wręczenie upominków, wspólne śpiewanie i tańce. Nie zabrakło też zabaw na świeżym powietrzu: tworzenie rysunków na chodniku kolorową kredą, zabaw z piłką i na huśtawkach. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

Dzień Godności

Uwaga Rodzice!

Zapraszamy rodziców dzieci przyjętych do przedszkola do podpisania deklaracji
dotyczącej czasu pobytu i wyżywienia dziecka w przedszkolu
w roku szkolnym 2019/2020
w terminie od 27 maja do 4 czerwca 2019 r.

Rekrutacja uzupełniająca

Link do systemy rekrutacji - kliknij w obrazek

https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/bialapodlaska

Informujemy Rodziców, iż w dniach od 20 maja, godz. 8.00 do 31 maja, godz. 15.00 odbędzie się rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca w przedszkolu – 2 wolne miejsca dla 2,5-3 latków i 4 miejsca dla 5-latków.
W rekrutacji uzupełniającej mogą brać udział dzieci z miasta i spoza miasta Biała Podlaska. Prosimy Rodziców o przestrzeganie terminów rekrutacji w postępowaniu uzupełniającym.
Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą miały kłopoty w korzystaniu z systemu, otrzymają pomoc w przedszkolu. Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na wniosek rodzica. Rodzice będą zobowiązani do podania krok po kroku danych zgodnie z formularzem wniosku i wybrania czterech przedszkoli wg własnych preferencji. Zanim podejmiecie Państwo decyzję, będziecie mogli zapoznać się z pełną ofertą każdego przedszkola. Osobista wizyta w przedszkolu, ale już tylko tym wybranym jako pierwsze, też będzie potrzebna, aby złożyć wypełniony wniosek (wydrukowany z systemu i podpisany) wraz z dokumentami i oświadczeniami potwierdzającymi spełnienie kryteriów do dnia 31.05.2019 r. do godz. 15.00.

Spotkanie ze strażakami

10 maja przedszkolaki z wielką radością powitały wyjątkowych gości – panów strażaków. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych.

Dzieci z bliska miały możliwość podziwiania wyposażenia, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Podopieczni z wielką radością przymierzali ubiór strażaka, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy do straży pożarnej i sytuacje, kiedy powinny go używać. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem przy wozie strażackim, którego syreny wywołały zachwyt na buziach naszych przedszkolaków.

Wygenerowano w sekund: 0.07
2,923,049 unikalne wizyty