Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej

Ostatnie artykuły

Nawigacja

***


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 4

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 10
-> Najnowszy użytkownik: irena bednarek

Wyprawda przedszkolaka na rok szkolny 2012/2013

  • Kapcie
  • Worek na kapcie i na dodatkową garderobę
  • Mały ręcznik z wieszaczkiem
  • Kubek i szczotka do mycia zębów(podpisane markerem)
  • Strój gimnastyczny w woreczku ( koszulka i krótkie spodenki lub leginsy)
Materiały papiernicze na cały rok szkolny – składka 80zł.

Materiały higieniczne (papier toaletowy, pasta do zębów, serwetki, ręczniki papierowe, mydło w płynie, chusteczki higieniczne) – 50 zł.

Dzieci z grupy I- worek na pościel i piżamka

Festyn sportowy w SP Nr 6

28 czerwca – dzień pełen wrażeń oraz wspaniałych sportowych atrakcji. Dzięki zaproszeniu Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 - Macieja Kosika, trzy najstarsze grupy naszych przedszkolaków wybrały się do szkoły na festyn sportowy, zorganizowany w ramach zakończenia roku szkolnego. Liczne atrakcje nie pozwoliły dzieciom nudzić się. Przedszkolaki brały udział w licznych konkurencjach sportowych, m. in.: strzał piłką do bramki, rzut do celu, pokonywanie toru przeszkód, równoważnia, przejście tunelem, wyścigi skacząc na piłkach, itp. Oprócz tego przy scenie w rytmie znanych piosenek (veo veo, kółko graniaste) dzieciaki uczestniczyły w zabawach muzyczno –ruchowych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się chusta animacyjna oraz związane z nią aktywności.

Umęczone przedszkolaki w pobliskim cieniu szkoły regenerowały siły jedząc pyszne owocowe lody, a głodomorki mogły skosztować bigosu i ciepłych kiełbasek, a wszystko po to, by mieć energię na kolejną dawkę zabawy – tym razem na dmuchanych zjeżdżalniach. Zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do przedszkola, by przygotować się do akademii uroczystego zakończenia roku.

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***

Zakończenie roku szkolnego 2011/12

Wakacje tuż, tuż, a więc 28 czerwca w Samorządowym Przedszkolu Integracyjnym nr 16 odbyła się uroczystość Pożegnania Sześciolatków i Powitania Wakacji. Zaproszeni rodzice, tudzież inni członkowie rodzin przedszkolaków obejrzeli przygotowany pod kierunkiem nauczycieli program. Najstarsi zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne, w tym dostojny polonez. Młodsze przedszkolaki, tez nie byli gorsze- śpiewem i wierszem pożegnali kandydatów na pierwszoklasistów oraz życzyli wszystkim udanych wakacji. Spotkanie zakończyło rozdanie dyplomów -podziękowań dla „najaktywniejszych” rodziców i dziadków. A absolwenci przedszkola ucieszyli się z książeczek i pamiątkowych zdjęć grupowych., Dyrektor placówki życzyła wszystkim słonecznych i udanych wakacji, a wzajemnym podziękowaniom za wspólnie spędzone chwile towarzyszyły uściski jak i i też łzy wzruszenia dzieci, nauczycieli i rodziców.

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***

W MultiCentrum

25 czerwca, grupa dzieci oddziału piątego wybrała się na wycieczkę do niedawno otwartego bialskiego MultiCentrum, które oferuje wszystkim szeroką gamę zajęć i warsztatów edukacyjnych.

Z bogatego programu nasze dzieciaki skorzystały z 3 modułów: Logikid , Multisztuka, Multiśrodowisko.

  • LOGIKID- tworzenie i programowanie własnych modeli z klocków K’nex. Moduł ten cieszył się największym zainteresowaniem. Pod czujnym okiem jednej z Pań zajmujących się prezentacją danego modułu, dzieci zapoznały się z podstawami łączenia takich klocków – pierwsze spotkanie, a już powstawały ciekawe konstrukcje.
  • Multisztuka – tworzenie prac graficznych i edycja zdjęć przy zastosowaniu nowoczesnych oprogramowań. Dzieciaki były zachwycone, kiedy mogły same tworzyć sztukę – dodawały „efekty specjalne ” do swoich, uprzednio zrobionych zdjęć na komputerze. Śmiechu było co niemiara!
  • I wreszcie Multiśrodowisko – dzieciaki z bliska mogły oglądać hodowlę patyczaków oraz oglądać preparaty po mikroskopem. Były też zagadki i zabawy o tematyce przyrodniczej.
Pełne wrażeń spotkanie z nauką uwieńczył spacer do przedszkola.

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***

Strefa kibica w Przedszkolu

Rozpoczęły się Mistrzostwa w piłce nożne Euro 2012.
Piłkarskie emocje zawitały też do przedszkola. 5,6 -latki pokazały, że też wiernie kibicują polskiej drużynie oraz innym drużynom. 15 czerwca dzieci przebrane w stroje kibica, z wykonanymi własnoręcznie flagami śpiewały, tańczyły przy przebojach muzycznych Euro 2012. Przygotowały też makietę boiska, wykonały też prace plastyczne przedstawiające Logo i maskotki mistrzostw, a także swoich ulubionych piłkarzy.

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***

Zielone Przedszkole - Serpelice 2012

Starszaki z Samorządowego Przedszkola Integracyjnego nr 16 w Białej Podlaskiej spędziły wspaniałe dwa dni w Serpelicach na „Zielonym Przedszkolu”. Pod opieką wychowawców i instruktorów z firmy turystycznej „Mario Presto” uczyły się jak zdrowo i oryginalnie spędzać wolny czas. Było więc poznawanie ciekawych miejsc, w tym „Kalwarii Podlaskiej”, zabawy terenowe, zabawy w kuli „Zorbi”, jazda quadem, strzelanie do celu z łuku, rejs „Parostatkiem” po Bugu, skoki na trampolinie, a także wieczorne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Panowie: Łukasz, Mariusz, i Tomek zadbali o to, aby nikt się nie nudził i zdobył nowe sprawności.
Wyzwaniem i nowym doświadczeniem dla każdego przedszkolaka była też noc spędzona bez mamy i taty, tylko z kolegami z grupy i Paniami: Zosią, Moniką, Jolą i Beatką.
Na drugi dzień zmęczone, z pomalowanymi twarzami i uśmiechem na twarzy przedszkolaki wróciły do stęsknionych rodziców. Wyjazd dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń.

Fotorelacja z pobytu dzieci w Serpelicach - ***TUTAJ***

6-latki w Szkole Specjalnej

31 maja 6-latki bawiły się na Festynie Rodzinnym w Zespole Szkół Specjalnych.

Fotorelacja - ***TUTAJ***

Festyn Rodzinny

31 maja 2012r. był dniem gdzie rodziny przedszkolaków były najważniejsze- całe rodziny zostały zaproszone na Festyn z okazji świąt: Dnia Mamy, Taty i Dziecka.
Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu przedszkolaków. Były życzenia dla rodziców w formie piosenek i wierszy. Maluchy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i wręczyły Rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Dalszą część festynu wypełniły szalone zabawy taneczne z Wodzirejem Wojtkiem, a potem propozycje wspólnych zabaw sportowych. Całe rodziny bawiły się w pokonywanie przeszkód, rzuty do celu, chodzenie na szczudłach, strzelanie do bramki Prowadzących konkurencje nauczycieli wspierali studenci PSW i AWF.
Atmosferę udanej zabawy wzbogacił też występ Kapeli Podlaskiej, Również malowanie twarzy dzieci a nawet rodziców cieszyło się dużym zainteresowaniem Wspólną zabawę uatratrakcyjnili policjanci z radiowozem z Wydziału Ruchu Drogowego.
Każde dziecko uczestniczące w festynie otrzymało wykonaną przez P. Sylwię zabawkę z balonika.
Strudzeni mogli posilić się domowymi ciasteczkami i wykonanymi przez P. Kasię zdrowymi owocowo – ziołowymi napojami.
Festyn dostarczył wszystkim uczestnikom wiele radości, zadowolenia, satysfakcji i niezapomnianych wrażeń.
Fotoreportaż z festynu:

Wizyta w stacji obsługi samochodów

Korzystając z zaproszenia Pana Macieja Bednarskiego grupa czterolatków z Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 16 miała przyjemność zwiedzać stację kontroli pojazdów AUTOSFERA Sp. z.o.o. przy ulicy Sidorskiej 117c.
Dzieci zobaczyły z bliska jak wygląda badanie techniczne samochodu, zwiedzały pomieszczenia takie jak: warsztat napraw pojazdów ciężarowych, magazyn części zamiennych oraz co okazało się największą atrakcją mogły usiąść za kierownicą prawdziwego samochodu ciężarowego. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki od załogi warsztatu.
Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń.

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***

Wizyta w PSP

W miesiącu maju Strażacy z okazji swojego święta często goszczą młodych wielbicieli tego zawodu. Również dzieci z oddziału IV – Biedronki, na zaproszenie Taty Julki i Kamili Sawczuk odwiedziły siedzibę Państwowej Staży Pożarnej. Wspaniale przyjęci przez strażaków, z bliska obejrzeli garaże, samochody i inny specjalistyczny sprzęt, Do przedszkola wrócili pełni wiedzy i wrażeń oraz podziwu dla pracy strażaków.

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***

Teatrzyk

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***

Wygenerowano w sekund: 0.09
5,882,638 unikalne wizyty