Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej

Ostatnie artykuły

Nawigacja

***


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 8

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 10
-> Najnowszy użytkownik: irena bednarek

Wizyta w Nadleśnictwie

Jak dbać o las i jego mieszkańców? Czym różni się sarna od jelenia? Jak wygląda bocian czarny? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań mogły usłyszeć przedszkolaki podczas zajęć zorganizowanych 14 maja przez Nadleśnictwo w Białej Podlaskiej. Chętnych do wyjazdu nie brakowało. W zajęciach brały udział trzy grupy: Muchomorki, Biedronki i Kaczki. Spotkanie z Panią leśnik odbyło się w bogato wyposażonej izbie przyrodniczo leśnej. Pani leśnik w ciekawy sposób przedstawiła dzieciom zbiory ptaków, roślin i zwierząt żyjących w polskich lasach, a także wskazała czynniki zagrażające przyrodzie. Dzieci poznały wyroby przemysłu drzewnego, nauczyły się jak dbać o las i jego mieszkańców.
Kiedy już wszyscy nacieszyliśmy oczy, przyszedł czas na powrót – ile to radości sprawił dzieciom przejazd komunikacją miejską. W oczekiwaniu na autobus przedszkolaki odpowiadały na pytania związane z wizytą w Nadleśnictwie. Widać było, że dzieci słuchały uważnie – znały odpowiedzi na wszystkie pytania. Uśmiechnięci wróciliśmy z powrotem do przedszkola.

Bezpośredni kontakt z przyrodą zbliżył dzieci i uwrażliwił na świat roślinny i zwierzęcy. Dzieci podczas takich wizyt uczą się właściwego i opiekuńczego stosunku do przyrody, rozumieją jakie stanowisko i rolę zajmuje człowiek w przyrodzie.

Fotoreportaż - ***TUTAJ***

Dbamy o piękny uśmiech

W ramach programu profilaktycznego dla dzieci w wieku przedszkolnym, 18 kwietnia br. w naszej placówce odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem, panią Edytą Brzozowską. Cztero i pięciolatki z zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat higieny jamy ustnej, prawidłowego odżywiania oraz zagrożeń próchnicą i chorobami przyzębia. Szczególnie atrakcyjna wydała się prezentacja multimedialna, a także zajęcia praktyczne, podczas których przedszkolaki uczyły się prawidłowo szczotkować zęby. Większość informacji przekazana była w formie zabawowej, co pozwoliło maluchom lepiej przyswoić tę cenną wiedzę. Na koniec pierwszej części programu prozdrowotnego nasi podopieczni otrzymali Kalendarzyki Rodzinnego Mycia Zębów i zaproszenie na bezpłatne banie stomatologiczne.

Odbyło się ono w piątek, 26 kwietnia. Wtedy to milusińscy z grup „Muchomorki” oraz „Modraczki” udali się na wycieczkę do gabinetu stomatologicznego przy ul. Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Wyjściu temu towarzyszyły duże emocje oraz odrobina niepewności, „co też pani stomatolog zechce pokazać, a co w zamian zobaczyć?”. W czasie prezentacji wszystkie przedszkolaki były zafascynowane efektami zarówno wizualnymi, jak i dźwiękowymi przedstawianych kolejno sprzętów, a obawy związane z przeglądem jamy ustnej zostały rozwiane. Dzieci dzielnie siadały na fotel i z ufnością otwierały usta, pozwalając tym samym zadbać o zdrowie swoich zębów. Zachwycone przebiegiem wizyty dentystycznej, obiecywały ponownie odwiedzić panią stomatolog, która ujęła je swoją cierpliwością, wyczuciem i przyjaznym podejściem.

Fotoreportaż - ***TUTAJ***

Śmieciowe potwory

„STOP ! ZABRANIAM! ZAKAZUJĘ! ŚMIECI W WORKI SIĘ PAKUJE!” - taki temat realizowały maluszki z grupy I w pierwszej połowie kwietnia.

Już od najwcześniejszych lat należy rozpocząć kształtowanie właściwej postawy człowieka wobec środowiska. Dzieci w wieku przedszkolnym wchodzą w aktywne relacje ze swoim społecznym i przyrodniczym środowiskiem, nawiązują żywy i silny kontakt z przyrodą. Są gotowe do jej poznawania i jej ochrony. Mając to na uwadze na zajęciach z tego cyklu przedszkolaki zostały uświadomione jak ważna dla naszego środowiska jest segregacja śmieci. Dowiedziały się i przypomniały jak można dbać o środowisko wokół nas. Już od kilku lat w naszym przedszkolu segregujemy śmieci, zbieramy oddzielnie papier, dzieci przynoszą z domu zużyte baterie które trafiają do specjalnych pojemników ustawionych w przedszkolu, gromadzimy również plastikowe nakrętki, które wymienione zostaną na wózki inwalidzkie dla dzieci specjalnej troski.

Plastikowe butelki, kubeczki, pudełka, papierki po słodyczach a nawet zwykłe reklamówki, które z reguły trafiają do kosza, mogą zyskać drugie życie. Wystarczy odrobina dziecięcej wyobraźni, wspólnych chęci i zdolności plastycznych. Maluszki wspólnie z rodzicami przygotowały prace plastyczno – konstrukcyjne pt. „Śmieciowe Potworki”. Działania te przyniosły przedszkolakom wiele radości i zabawy, podekscytowane opowiadały jak wspólnie z mamą i tatą zamieniały zwykłe śmieci w niezwykłe zabawki. Z dumą prezentowały w przedszkolu swoje prace, za które zostały nagrodzone. Przedszkolaki już wiedzą jak ważna dla środowiska jest segregacja śmieci.

Zapraszamy do galerii zdjęć - ***TUTAJ***

Poczytaj mi mamo

W grupie I maluszków ogłoszona została akcja pt. „Poczytaj mi mamo” w ramach której do przedszkola zapraszamy mamusie, tatusiów, babcie i dziadków, którzy czytają bajki i wiersze dla dzieci z naszej grupy. Bardzo miło było nam gościć już mamę Alanka, która czytała dzieciom ulubione wiersze swojego synka. Spotkanie to było też okazją do wspólnych zabaw muzyczno - ruchowych o tematyce wynikającej z wysłuchanych wierszy. Na koniec spotkała dzieci miła niespodzianka w postaci słodkości przyniesionych przez naszego gościa. Alan czuł się wyróżniony i dumny w tym dniu, a inne dzieci wyraziły ochotę goszczenia swojej mamy w naszej sali. Dziękujemy pani Joli i zachęcamy wszystkich do udziału w naszej akcji i zrobienia miłej niespodzianki swojemu dziecku i jego kolegom.

Orkiestra Dni Naszych

18 kwietnia 2013 r. kolejny raz zawitała w Przedszkolu Orkiestra Dni Naszych. Tym razem Kuba z Zespołu odbył z przedszkolakami podróż na Dziki Zachód. W rytmie piosenek wraz z postaciami szeryfa i wodze indiańskiego dzieci spędziły miłe chwile.

Teatrzyk

8 kwietnia 2013 r. przedszkolaki spotkały się z "Jeżykiem samochwałą" z przedstawienia Teatru MAGIK z Białegostoku. Temu sympatycznemu zwierzakowi dzieci przypominały o zasadach przyjaźni, koleżeństwa oraz dobrego wychowania.

Dzień wiosny 2013

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***

Nabór na rok szkolny 2013/2014

ZAPISY DZIECI DO PRZEDSZKOLA

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 im. J. Brzechwy w Białej Podlaskiej informuje, że w okresie od 01.03.2013 r. do 15.04.2013 r. wydawane będą i po wypełnieniu przyjmowane KARTY ZGŁOSZEŃ DZIECKA DO PRZEDSZKOLA na rok szkolny 2013/2014.

Karty wydawane są codziennie w kancelarii przedszkola i przez nauczycieli w oddziałach. Są też do pobrania ze strony internetowej placówki (format PDF). - ***TUTAJ***

Lista przyjętych dzieci umieszczona zostanie w kąciku ogłoszeń - 7 maja 2013r.
Umowy, zawierane z rodzicami - wydawane będą i podpisywane do 30 maja 2013 r.

Numery telefonów, pod którymi możecie Państwo uzyskać dodatkowe informacje:(83) 341-64-69, (83) 341-64-70.


Kryteria rekrutacji do przedszkola (wyciąg ze Statutu Przedszkola):

 1. Przedszkole przeprowadza rekrutację w oparciu o zasadę pełnej dostępności.
 2. W pierwszej kolejności do przedszkola przyjmowane są:
  1. dzieci sześcioletnie i pięcioletnie, odbywające obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne
  2. dzieci matek lub ojców samotnie wychowujących dzieci, matek lub ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji, na podstawie odrębnych przepisów a także dzieci z rodzin zastępczych,
  3. dzieci niepełnosprawne,
  4. dzieci już uczęszczające do przedszkola,
  5. dzieci obojga rodziców pracujących,
  6. dzieci z rodzin wielodzietnych (3 i więcej dzieci).

Bal karnawałowy z wodzirejem Wojtkiem

Obszerny fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***

Dzień Babci i Dziadka

„Dziś słoneczko jasno świeci zima biała śpiewa,
A w przedszkolu, przedszkolaki składają życzenia.
Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom,
Zdrowia, pomyślności, uśmiechu na co dzień,
I dużo radości.”

Takie motto przyświecało spotkaniom z okazji Dnia Babci i Dziadka, wypełnionym nie tylko życzeniami, występami artystycznymi dzieci – były jasełka, piosenki, inscenizacje, kolędy ale także wspólnymi tańcami przy przebojach naszych Dziadków. Ponadto upominki, słodki poczęstunek, pamiątkowe zdjęcia wypełniły te szczególne chwile.

Za tak liczne przybycie, miłą atmosferę i ciepłe słowa pochwały za przygotowane występy dziękują Dziadkom – Dzieci i Panie z poszczególnych grup.

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***

Mikołajki 2012

W naszym przedszkolu mikołajki odbyły się inaczej jak co roku.

Dnia 7 grudnia wraz z Mikołajem przybyli do nas ważni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas Naczelnik Wydziału i Oświaty Pani Joanna Marchel, Senator Pan Bierecki i Prezydent Miasta Białej Podlaskiej Pan Andrzej Czapki. W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” przybliżyli oni kilka utworów literatury dziecięcej: „Kaczka Dziwaczka”, „Katar”, „Rzepka” , angażując przy tym dzieci do wspólnej zabawy. Z tej okazji senator Bierecki ufundował przedszkolakom książki, które złożył na ręce Pani dyrektor. Z wyżej wymienionymi gośćmi przybył do nas również Mikołaj w otoczeniu śnieżynek z Bialskiego Centrum Kultury. Radość dzieci spotęgowały rozdawane przez nich słodycze. Uroczystość uatrakcyjniły piosenki w wykonaniu naszych przedszkolaków, którym przygrywał Pan Andrzej Stępka. Spotkanie z przybyłymi gośćmi zakończyło się pamiątkowym, wspólnym zdjęciem.

Na tym niespodzianki się nie skończyły, ponieważ po powrocie do sal, dzieci przywitał czekający na nie Mikołaj. Zaczęły się wspólne zabawy, recytowanie wierszy, śpiewanie piosenek i konkursy. Mikołaj zachwycony występami przedszkolaków wręczył im paczki, na które dzieci czekały cały rok. Dzień zakończył się słodkim podwieczorkiem przygotowanym przez nasze panie kucharki. Dzieci pełne wrażeń i niespodzianek powróciły do swoich domów.

Obszerny fotoreportaż można obejrzeć ***TUTAJ***

Wygenerowano w sekund: 0.08
6,417,376 unikalne wizyty