Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej

Ostatnie artykuły

Nawigacja

***


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 8

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 10
-> Najnowszy użytkownik: irena bednarek

Mikołajki 2012

W naszym przedszkolu mikołajki odbyły się inaczej jak co roku.

Dnia 7 grudnia wraz z Mikołajem przybyli do nas ważni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas Naczelnik Wydziału i Oświaty Pani Joanna Marchel, Senator Pan Bierecki i Prezydent Miasta Białej Podlaskiej Pan Andrzej Czapki. W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” przybliżyli oni kilka utworów literatury dziecięcej: „Kaczka Dziwaczka”, „Katar”, „Rzepka” , angażując przy tym dzieci do wspólnej zabawy. Z tej okazji senator Bierecki ufundował przedszkolakom książki, które złożył na ręce Pani dyrektor. Z wyżej wymienionymi gośćmi przybył do nas również Mikołaj w otoczeniu śnieżynek z Bialskiego Centrum Kultury. Radość dzieci spotęgowały rozdawane przez nich słodycze. Uroczystość uatrakcyjniły piosenki w wykonaniu naszych przedszkolaków, którym przygrywał Pan Andrzej Stępka. Spotkanie z przybyłymi gośćmi zakończyło się pamiątkowym, wspólnym zdjęciem.

Na tym niespodzianki się nie skończyły, ponieważ po powrocie do sal, dzieci przywitał czekający na nie Mikołaj. Zaczęły się wspólne zabawy, recytowanie wierszy, śpiewanie piosenek i konkursy. Mikołaj zachwycony występami przedszkolaków wręczył im paczki, na które dzieci czekały cały rok. Dzień zakończył się słodkim podwieczorkiem przygotowanym przez nasze panie kucharki. Dzieci pełne wrażeń i niespodzianek powróciły do swoich domów.

Obszerny fotoreportaż można obejrzeć ***TUTAJ***

„W świątecznym nastroju” - zajęcia otwarte z udziałem rodziców.

„W świątecznym nastroju” - zajęcia otwarte z udziałem rodziców. W grudniu w naszym przedszkolu, w grupach odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „W świątecznym nastroju”. Celem zajęć było przybliżenie tradycji świątecznych, integracja grupy, współdziałanie dzieci i rodziców w sytuacjach zabawowo-zadaniowych, zachęcanie rodziców do aktywnego udziału w życiu przedszkolnej społeczności oraz wspólne budowanie radosnego nastroju. Na zajęciach panowała miła i radosna atmosfera świąteczna. Rodzice wraz z dziećmi włączyli się do zabaw ruchowych, śpiewali wspólnie piosenki, wykonali ozdoby choinkowe i świąteczne różnymi technikami plastycznymi. Co szczególnie radośnie wspominają do dzisiejszego dnia dzieci.

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***

Dziękujemy wszystkim rodzicom za liczne przybycie i zapraszamy do dalszego tak chętnego udziału we wszelkiego rodzaju inicjatywach podejmowanych przez nasze Przedszkole.

Pinokio w Przedszkolu

W piątek do przedszkola przyjechał …Pinokio !! Ileż radości przysporzył naszym dzieciakom. Wzruszająca historia drewnianego chłopca znanego chyba wszystkim, i młodszym i starszym, opowiedziana z dozą humoru wprowadziła widzów w bajkową atmosferę magii, walki dobra ze złem. Przedszkolaki były zachwycone przedstawieniem! Elementy nowoczesności skrzętnie wplecione w historię Pinokio dały świeże spojrzenie na bajkę przekazywaną z pokolenia na pokolenie.
Na koniec Panowie aktorzy zrobili mały quiz dotyczący wiedzy na temat nazw rekwizytów, które brały udział w przestawieniu. Oczywiście padały same prawidłowe odpowiedzi!
Grupa teatralna z Białegostoku o nazwie ‘Karuzela” gościła u nas po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że niebawem odwiedzą nas ze swoimi nowymi oryginalnymi pomysłami.

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***

Pasowanie na Przedszkolaka

„Maluchy zmieniają się w zuchy”

„Pasuję Cię na przedszkolaka…” – tymi słowami dnia 30 października dzieci z grupy maluszków zostały przyjęte w poczet „prawdziwych” przedszkolaków. Zanim dzieci oficjalnie zostały przedszkolakami, zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, wykazując się określonymi sprawnościami. Wszystkie tę próbę ukończyły z powodzeniem, choć warto nadmienić, że niektóre czynności sprawiły nie lada trudność dzieciom, a rodzicom dużo radości i wzruszenia. Wszyscy w pełni zasłużyli na miano przedszkolaka. Ceremonii ślubowania i pasowania, dokonała pani dyrektor, kładąc zielony ołówek na ramię każdego trzylatka. Na pamiątkę tej uroczystości, dzieci otrzymały dyplomy i znaczki.

Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Fotoreportaż z uroczystości pasowania - ***TUTAJ***

Strażacy w Przedszkolu

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***

Wycieczka do Białegostoku

18 października 2012r. starszaki (5-6latki) spędziły cały czwartkowy dzień w Białymstoku. Pod opieką wychowawców i pilota wycieczki z firmy turystycznej „Mario Presto”. Przedszkolaki były w Białostockim Teatrze Lalek na spektaklu Calineczka wg Andersena w reż. Ivana Martinki. Następnie odwiedziły Piwnicę Lalek, w której to znajdują się rozmaite techniki lalkowe (kukły, pacynki, jawajki, marionetki) oraz maski, rozmaite teatralne rekwizyty, kostiumy, a nawet całe dekoracje. Ukryte w magazynach teatralnych wspominają swoją sceniczną przygodę, czasem czekają na jej dalszy ciąg.... Kolejną atrakcją było zwiedzanie Białostockiego Muzeum Wsi, gdzie dzieci mogły zobaczyć zabytkową drewnianą architekturę podlaskiej wsi, budynki mieszkalne i gospodarcze. Przedszkolaki poznały unikalne, ginące rzemiosła, a przy okazji zobaczyły jak dawniej wyglądały warsztaty twórców ludowych. Same też miały okazję spróbować swoich sił w robieniu wyrobów ludowych.

Po tak licznych atrakcjach na podróżników czekał obiad w restauracji. Szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do przedszkola gdzie „wyglądali” ich Pani dyrektor wraz z stęsknionymi rodzicami.

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***

W sadzie

2 października grupa przedszkolna „Biedronki” na zaproszenie Pani Katarzyny Chomko wybrała się na wycieczkę do sadu, do Sitnika. Dzieci mogły zaobserwować, jak wygląda sad jesienią, dowiedzieć się ciekawych informacji na temat pracy sadownika oraz obserwować prace przy zbiórce owoców.
Wiele atrakcji czekało na nas również na placu zabaw. Zmarznięte ręce można było ogrzać przy ognisku, a po zabawie na powietrzu, zjeść pieczoną kiełbaskę, posmakować miodu z pobliskiej pasieki oraz świeżych owoców.
Była to prawdziwa lekcja przyrody połączona z aktywnym wypoczynkiem. Gospodarzom bardzo dziękujemy.

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***

Jarmark Michałowy 2012

29 września w ramach festynu z okazji Dnia Patrona Miasta, Świętego Michała Archanioła, najstarsze dzieci z naszego przedszkola (grupy "Biedronki” i "Kaczki”) wzięły udział w Artystycznych Prezentacjach Przedszkolaków "Tańcowały dwa Michały”. Wystąpiły z tańcem pt. ,,Defilada”. Impreza odbyła się na Placu Wolności. Wzięły w niej udział również inne grupy przedszkolne z naszego miasta. Dla większości naszych milusińskich był to pierwszy występ na prawdziwej scenie przed tak szeroką publicznością.

Występ dzieci z naszego Przedszkola w ramach Tanecznych Prezentacji Przedszkolaków "Tańcowały dwa Michały" - ***TUTAJ***

Ogłoszenie

Od dnia 2 października 2012 r. rozpoczynają się zajęcia na basenie przy ul. Sidorskiej w godzinach: 17:15 - 18:00. Również 2 października w godzinach 13:00 - 14:00 odbędą się pierwsze zajęcia dwóch grup tanecznych.

Zapraszamy

"Nakrętka"

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji zbierania nakrętek.
Za zebrane dotychczas nakrętki, między innymi w naszym Przedszkolu, zakupiono wózek dla Dominika i Rafała.
Zachęcamy do dalszego udziału w akcji.

Zebranie ogólne rodziców

Zapraszamy rodziców na zebranie ogólne, które odbędzie się dnia 11 września 2012 r. o godzinie 15:45 w budynku Przedszkola. Na zebraniu rodzice zapoznani będą z organizacją nowego roku szkolnego.

Zapraszamy

Wygenerowano w sekund: 0.10
3,401,717 unikalne wizyty