Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej
Ostatnie artykuły
Nawigacja
***

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 10
» Najnowszy użytkownik: irena bednarek
Dzień Godności
W dniu 8 czerwca w naszym mieście obchodzony był Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, w którym uczestniczyły dzieci i panie z dwóch najstarszych grup z naszego przedszkola. Marsz przeszedł ulicami Białej Podlaskiej. Jego trasa wiodła z Placu Wolności do Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im F. Żwirki i S. Wigury. W między czasie złożono kwiaty w miejscu straceń. Tego typu wydarzenie jest obchodzone w Białej Podlaskiej już po raz dwudziesty, w którym uczestniczą osoby niepełnosprawne: dzieci, młodzież i dorośli, jak również ich opiekunowie oraz szkoły, instytucje i placówki, które zajmują się problemami osób niepełnosprawnych.


Barwna
8 czerwca 2018r. przedszkolaki wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Barwnej w Białej Podlaskiej. Wyprawę rozpoczęły spacerem po naszym ukochanym mieście. Odwiedziły pomnik Jana Pawła II, następnie udały się na Plac Wolności i pod pomnik św. Michała Archanioła patrona naszego miasta. Po spacerze ulicami naszego miasta, dzieci zwiedziły Bibliotekę Barwną i uczestniczyły w czytaniu literatury dziecięcej przez panią Beatę Makaruk w Parku Radziwiłowskim. Pracownicy biblioteki przygotowali również ciekawe zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Największe zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudził pokaz baniek mydlanych. Po pełnym atrakcji dniu, dzieci szczęśliwe wróciły do przedszkola.


Dzień Dziecka w Woskrzenicach
W pasiece
Dnia 24.05.2018r. dzieci z III grupy wraz z nauczycielami pojechały na wycieczkę do pasieki w Grabanowie (Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego). Przedszkolaki miały okazję zwiedzania pasieki, poznania narzędzi stosowanych dawniej i dziś w hodowli pszczół. Uczestniczyły również w prezentacji multimedialnej dotyczącej funkcjonowania pasieki i życia pszczół. Następnie pracownik pasieki pozwolił dzieciom zaznaczenie swojego trutnia, nazwania go i pogłaskania. Rozmawiał z dziećmi naśladując pszczoły. Przedszkolaki przebrane w strój pszczelarza podziwiły wygląd, zajęcia i życie pszczół przez szklany ul. Wśród pszczół rozróżniały królową matkę. Na koniec interesującego spotkania dzieci otrzymały atrakcyjne upominki. Do przedszkola wróciły szczęśliwe i bogatsze w nowe, ciekawe doświadczenia.
Serdecznie dziękujemy pracownikom pasieki w Grabanowie za przeprowadzenie ciekawych zajęć edukacyjnych z zakresu pszczelarstwa.


Festyn Rodzinny
Dyżur wakacyjny
Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 16 w Białej Podlaskiej informuje, że wypełnione deklaracje na pobyt wakacyjny dzieci w przedszkolu należy złożyć w placówce do 15 czerwca 2018 r.
jednocześnie informujemy, że przyjmowane są deklaracje dzieci zgłoszonych na dyżur wakacyjny z przedszkoli samorządowych. Ze względu na brak miejsc, nie przyjmowane są zgłoszenia dzieci z przedszkoli niepublicznych.

Deklarację można pobrać ***TUTAJ***

Przedszkolni znawcy bajek
W maju, który jest miesiącem książek i czytelnictwa, dzieci z naszego przedszkola mogły wykazać się zdobytą dotychczas wiedzą dotyczącą bajek. W poszczególnych grupach wiekowych nasi mali czytelnicy-słuchacze uczestniczyli w quizie zatytułowanym „Znawca Bajek”. Dzieci dzieliły się swoją wiedzą, odgadując zagadki, rozpoznając rekwizyty związane z poszczególnymi baśniami, układając puzzle czy wczuwając się rolę w bohaterów bajek, takich jak np. „Kopciuszek” czy „Kot w butach”. Nie zabrakło emocji związanych z dziecięcą rywalizacją, podgrzewaną chęcią zdobycia nagród. A te czekały na zwycięzców wszystkich konkursowych zadań. Dzieci wywalczyły dla swoich grup trofea w postaci mas plastycznych, wiaderek z kolorową kredą i gum do skakania. Dzięki nim będą mogły bez ograniczeń lepić, rysować i zamieniać się w swoje ulubione postacie z bajek.


W bibliotece
15 i 18 maja starszaki z grupy „Kaczki” i „Biedronki” wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Nr 6 przy ulicy Orzechowej. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się od pani bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać oraz jak chronić książki przed zniszczeniem. Dzieci miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Na zakończenie pobytu w bibliotece dzieci otrzymały zakładki do książek oraz kolorowani, zaś dzieci w ramach podziękowania wręczyły pracownikom biblioteki własnoręcznie wykonane laurki. Żegnając się dzieci zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się i wypożyczyć interesujące ich książeczki.

Interesująca książka to naprawdę świetna zabawa, potrafi przenieść dziecko w inny, bajeczny świat, rozwija jego wyobraźnię i zaszczepia w nim ciekawość świata.


Dodatkowa rekrutacja
LINK DO SYSTEMU REKRUTACJI

Szanowni Państwo

Od 16 maja 2018 r. rusza dodatkowa rekrutacja na wolne miejsca w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach. Rekrytacja będzie trwała do dnia 30 maja 2018 do godz. 15:00.

Wolnymi miejscami, od 1 września 2018 r., dysponują:

 1. Przedszkole Samorządowe nr 3 – dzieci 3-4 letnie – 4 miejsca;
 2. Przedszkole Samorządowe nr 6 – dzieci 3 letnie – 2 miejsca;
 3. Przedszkole Samorządowe nr 7 – dzieci 3 letnie – 5 miejsc;
 4. Przedszkole Samorządowe nr 10 – dzieci 3 letnie – 2 miejsca;
 5. Przedszkole Samorządowe nr 11 – dzieci 4 letnie – 1 miejsce;
 6. Przedszkole Samorządowe nr 13 – dzieci 3-4 letnie – 4 miejsca;
 7. Przedszkole Samorządowe nr 14 – dzieci 4-5 letnie – 1 miejsce;
 8. Przedszkole Samorządowe nr 16 – dzieci 4-5 letnie – 3 miejsca;
 9. Szkoła Podstawowa nr 1 – dzieci 5-6 letnie – 5 miejsc;
 10. Szkoła Podstawowa nr 3 – dzieci 5-6 letnie – 8 miejsc;
 11. Szkoła Podstawowa nr 4 – dzieci 5-6 letnie – 10 miejsc;
 12. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 – dzieci 5-6 letnie – 19 miejsc;
 13. Szkoła Podstawowa nr 6 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 - dzieci 3-4 letnie – 50 miejsc oraz dzieci 5-6 letnie – 10 miejsc.

Wycieczka do Warszawy
Jak przygoda... to tylko w Warszawie!

8 maja starszaki z grupy Biedronki i Kaczki spędziły cały wtorkowy dzień w Warszawie, pod opieką wychowawców i pilota wycieczki z firmy turystycznej „Mario Presto”. Pierwszą atrakcją jaka na nas czekała były to Czekoladowe Warsztaty w Pijalni Czekolady E. Wedel. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się skąd bierze się czekolada, mieliśmy okazje spróbować pysznej gorącej mlecznej czekolady Wedlowskiej oraz dekorowaliśmy białą czekoladą dwa pierniczki w kształcie serduszka. Na koniec każdy otrzymał Wedlowski przysmak w prezencie. Następnie zwiedziliśmy Stadion Narodowy. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy pomieszczenia, gdzie zawodnicy przygotowują się do meczu oraz zasiedliśmy na miejscach kibiców. Towarzyszyły nam przy tym, niesamowite emocje. Nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, jaki on jest ogromny. Po tak niesamowitych wrażeniach pojechaliśmy autokarem do Restauracji Literatka mieszczącej się w Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu, gdzie z wielkim apetytem zjedliśmy pyszny obiad. Kolejnym punktem wycieczki był Miejski Ogród Zoologiczny popularnie zwany ZOO. Plan wycieczki był bardzo bogaty i interesujący. Zwiedzanie przedszkolaki zaczęły od hipopotarium, gdzie oglądały hipopotamy w wodzie, kiedy zanurzały się i wychylały ukazując nam swoje wielkie ciała ponad lustro wody. Potem dzieci w akwarium morskie-rekinarium przez grubą szybę oglądały różne pływające ryby. Przedszkolaki z fascynacją oglądały kolejne zwierzęta, które podziwiały na wybiegach były to: tygrysy, lwy, pantery, surykatki, słonie, nosorożce pancerne, żyrafy itp. Jadąc autokarem przez Warszawę dzieci podziwiały panoramę Warszawy. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy szczęśliwie do Białej Podlaskiej gdzie czekała na nas pani Dyrektor i stęsknieni rodzice.


Informacja dla Rodziców dzieci przyjętych na rok szkolny 2018/2019
Zapraszamy Rodziców dzieci przyjętych na rok szkolny 2018/2019 do Przedszkola, celem podpisania deklaracji.

Deklarację należy podpisać do dnia 16 maja 2018 r.