Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej
Ostatnie artykuły
Nawigacja
***

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 10
» Najnowszy użytkownik: irena bednarek
Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej
Z wielką troską dbamy o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, dlatego 7 marca w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawicieli Straży Miejskiej. W spotkaniu wzięły udział wszystkie grupy wiekowe. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika, oglądały elementy umundurowania, miały okazję wykazać się wiedzą na temat znajomości bezpieczeństwa na drodze, funkcji sygnalizacji świetlnej oraz pasów. Ponadto dzieci dowiedziały się jakie zachowania mogą zagrażać ich zdrowiu i życiu. Z wielkim zainteresowaniem słuchały jak uchronić się przed atakiem psa, jak bezpiecznie zachować się w sklepie, na placu zabaw ale również w domu czy przedszkolu. Utrwalono numery alarmowe. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od funkcjonariuszy magnesy z numerem alarmowym do Straży Miejskiej: 986.


NABÓR ELEKTRONICZNY DO PRZEDSZKOLA na rok szkolny 2018/2019
LINK DO SYSTEMU REKRUTACJI

Szanowni Państwo

Zapisy dzieci do przedszkoli są naturalnym elementem organizacji wychowania przedszkolnego. Poniżej przedstawiamy Państwu informację na temat zasad prowadzonego naboru na rok 2018/2019. Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną w dotychczasowym przedszkolu nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice składają jedynie deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, w terminie od 05.02.2018 r. do 21.02.2018r..

 • Nabór na wolne miejsca w przedszkolu rozpocznie się 5 marca 2018r. Kandydaci, których rodzice ubiegają się o przyjęcie do przedszkola po raz pierwszy lub których rodzice zdecydują się na zmianę przedszkola, uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2018/2019 prowadzonym z wykorzystaniem systemu informatycznego.
 • System zostanie uruchomiony 5 marca 2018 roku o godz. 8.00. (Link do systemu rekrutacji zostanie udostępniony na naszej stronie przedszkola)
Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą miały kłopoty w korzystaniu z systemu, otrzymają pomoc w przedszkolu. Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na wniosek rodzica.

Rodzice będą zobowiązani do podania krok po kroku danych zgodnie z formularzem wniosku i wybrania czterech przedszkoli wg własnych preferencji. Zanim podejmiecie Państwo decyzję, będziecie mogli zapoznać się z pełną ofertą każdego przedszkola.

Osobista wizyta w przedszkolu, ale już tylko tym wybranym jako pierwsze, też będzie potrzebna, aby złożyć wypełniony wniosek (wydrukowany z systemu i podpisany) wraz z dokumentami i oświadczeniami potwierdzającymi spełnienie kryteriów do dnia 20.03.2018 r.

WAŻNE DATY:
 • Rodzice mają możliwość wprowadzania zgłoszeń kandydatów do przedszkola do 20 marca 2018 r. do godz. 15.00.
  Po tym terminie system zostanie zamknięty.
 • Złożenie wydrukowanego wniosku w przedszkolu pierwszego wyboru do dnia 20 marca 2018 r. do godz. 15.00.
 • 9 kwietnia 2018 r. o godz. 13.00 zostanie opublikowana lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola. W okresie od 9 do 13 kwietnia 2018 r. do godz. 15.00 rodzice będą zobowiązani do potwierdzenia woli zapisu dziecka do wybranego przedszkola. W dniu 18 kwietnia 2018 r. o godz. 13.00 zostanie opublikowana lista dzieci przyjętych do przedszkola.
Rodzice dzieci kontynuujących edukację przedszkolną, jak i nowo przyjętych do przedszkola muszą również pamiętać o podpisaniu w przedszkolu umowy na rok szkolny 2018/2019 w miesiącu maju 2018 r. Dokładny termin podpisywania umów podany zostanie po zakończonej rekrutacji.
Bal karnawałowy
W dniu 24.01.2018r. w Naszym Przedszkolu odbył się bal karnawałowy.
Dla przedszkolaków był to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.
Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu pana Jacka, który znany jest dzieciom z zajęć rytmiki. Nasz wodzirej skutecznie zachęcił wszystkich do tańca przygotowaną muzyką i układami tanecznymi. Dzieci świetnie się bawiły, uczestnicząc w wesołych zabawach wspólnie ze swoimi paniami. Były kaczuchy, samba, pociągi, walki na papierowe śnieżki i wiele innych atrakcji.
Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiechy nie znikały z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Odpocząć można było podczas przygotowanego przez nasze kucharki poczęstunku, dzieci chętnie zajadały owoce i piły zdrowy soczek, łapiąc oddech przed dalszymi pląsami w sali balowej.

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Nauczyciele i wychowankowie spędzili ten czas w miłej i radosnej atmosferze.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok. Zaczynamy odliczanie…


Dzień Babci i Dziadka
Styczeń w naszym przedszkolu, to czas w którym gościmy wyjątkowe osoby – naszych kochanych Dziadków oraz Babunie. Pierwsze uroczystości odbyły się u najstarszych dzieci. Grupa piąta przygotowała na tę okoliczność przepiękne jasełka, a czwarta Dzień Babci i Dziadka obchodziła pod hasłem "W krainie bajki". Młodsze dzieci zaprezentowały programy artystyczne, w których popisały się tańcami, piosenką oraz wierszem. Dziadkowie ze wzruszeniem oglądali występy swoich pociech. Uroczystości umilił poczęstunek przygotowany przez rodziców, za co serdecznie dziękujemy w imieniu swoim oraz dzieci.


Jasełka 2018
Jasełka to tradycja naszego przedszkola. 16 stycznia dzieci z grupy „KACZKI” wystawiły Jasełka dla przedszkolaków, pracowników przedszkola, rodziców oraz zaproszonych gości – klasa „0” ze Szkoły Podstawowej nr 6. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem w pięknych strojach odgrywały swoje role, przedstawiając historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną piosenkami i kolędami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.


Konkurs plastyczny
22 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona szkoły. Podczas uroczystości zostały rozstrzygnięte konkursy: plastyczne, recytatorskie organizowane dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkoły, związane tematycznie z twórczością Adama Mickiewicza. Z przyjemnością informujemy, że wśród laureatów konkursu plastycznego znalazły się przedszkolaki z grupy Kaczki:
 • I miejsce –Joanna Sawicka
 • II miejsce – Gabriela Mirończuk
 • III miejsce – Łucja Szyc
Dzieci otrzymały wspaniałe nagrody z rąk dyrektora szkoły. Serdecznie gratulujemy!


Konkurs recytatorski
18 grudnia w naszej placówce odbył się wewnątrzprzedszkolny konkurs recytatorski. Organizatorkami konkursu były nauczycielki Renata Panecka, Magdalena Wojewoda oraz logopeda Katarzyna Rodak. Założeniem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie u dzieci zdolności recytatorskich oraz zachęcanie do występów przed publicznością. W konkursie wzięło udział 14 dzieci. Uczestnicy prezentowali wiersze z klasyki dziecięcej autorstwa m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima czy Doroty Gellner. Dzieci nie dały się tremie, każda prezentacja pokazywała piękno języka polskiego, a kolejne występy były nagradzane gromkimi brawami.
Recytatorskie zdolności oceniało trzyosobowe jury. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z interpretacją utworów, dlatego komisja stanęła przed bardzo trudnym zadaniem. Po burzliwej naradzie, postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników.

Każdy z przedszkolaków otrzymał dyplom oraz nagrodę za udział w konkursie.

Specjalne wyróżnienia otrzymali:

 • Emilia Niedźwiecka (3 lata)
 • Wiktoria Bielicka (5 lat)
 • Gabriela Mirończuk (6 lat)
 • Amelia Łuciuk (4 lata)
 • Alicja Śledź (4 lata)
Pozostali uczestnicy:
 • Aleksander Dragan (5 lat)
 • Piotr Hryciuk (5 lat)
 • Adrian Wydra (5 lat)
 • Julia Juszczuk (5 lat)
 • Weronika Niedźwiecka (6 lat)
 • Michał Kalbarczyk (6 lat)
 • Zuzanna Gawlik (6 lat)
 • Julia Malesa (6 lat)
 • Oskar Kolano (6 lat)
Dziękujemy i serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom, które spróbowały swoich sił i wzięły udział w naszym konkursie.


Zajęcia z Rodzicami
W dniach 11-14.12 2017r. w grupie II, III i IV odbyły się przedświąteczne spotkania z Rodzicami. Dzieci w świąteczny nastrój wprowadziły przedstawiając część artystyczną o tematyce zimowo – świątecznej. Pastorałki, tańce, zimowe piosenki i wiersze wybrzmiały przy akompaniamencie instrumentów muzycznych. Następnie dzieci wraz z Rodzicami wykonały przepiękne bożonarodzeniowe dekoracje. Wspólne złożenie życzeń i słodki poczęstunek zakończyły nasze spotkanie. Zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku życzą pracownicy przedszkola.


Mikołajki 2017
Na ten dzień czekaliśmy cały rok. W środę 6 grudnia wszystkie przedszkolaki od rana wypatrywały specjalnego gościa – Świętego Mikołaja. W końcu brodaty święty zawitał do naszego przedszkola, przynosząc ze sobą worek niespodzianek. Zgodnie z tradycją i dobrym wychowaniem, dzieciaki z poszczególnych grup w zamian za prezenty odwdzięczyły się Mikołajowi koncertem piosenek i prezentacją własnoręcznie wykonanych portretów z jego podobizną. Trzeba przyznać, że taka forma podziękowania bardzo spodobała się naszemu gościowi. Były też piosenki, quizy oraz zabawy mikołajkowe w miłej i radosnej atmosferze.

Następnego dnia (7 grudnia) świąteczny klimat towarzyszył dzieciom z trzech najstarszych grup przedszkolnych, które udały się do Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Tutaj wraz ze studentami uczestniczyły one w "Mikołajkach na Sportowo". Było to kolejne spotkanie z Mikołajem, z którym starszaki miały okazję zatańczyć, pośpiewać, a także uczestniczyć w konkurencjach sportowych. Całą zabawę umilił słodki poczęstunek. Wszyscy bawili się doskonale!


XXVI Konkurs Recytatorski ”Wierszobranie”
4 grudnia 2017r. odbyło się przesłuchanie XXVI Konkursu Recytatorskiego - „WIERSZOBRANIE”, którego organizatorem było BCK Klub Kultury "Eureka". W konkursie przed szeroką publicznością nasze przedszkole reprezentowało 5 dzieci z grupy „Kaczki”: Zuzia Gawlik, Gabrysia Mirończuk, Julka Malesa, Oskar Kolano i Michał Kalbarczyk. Dzieci recytowały wiersze tj.: „Kłamczucha”, „Koziołeczek”, Chrząszcz” „Grzebień i szczotka”, „Zły humorek”. Mali artyści zachwycali naturalnością oraz umiejętnościami recytatorskimi. Na pamiątkę występu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Serdeczne podziękowania składamy rodzicom za swój wkład w przygotowanie dzieci i dowiezienie na konkurs.


Niezwykła lekcja historii
30 listopada grupa V Kaczki zorganizowała spotkanie o tematyce patriotycznej, na które zostali zaproszeni rodzice dzieci. Przedszkolaki poprzez utwory patriotyczne, takie jak „Historia Polski”, „Jestem Polakiem”, „Skarby Polski”, „Wielcy Polacy” przedstawiły Niezwykłą lekcję historii. Po występie na małych wykonawców czekały nagrody oraz słodki upominek. Podczas spotkania dzieci wraz z rodzicami wykorzystując różne materiały plastyczne wykonały godło polski. Miłym akcentem okazał się również przygotowany przez panie kucharki poczęstunek, który nawiązywał do naszych staropolskich tradycji. Spotkanie na pewno mocno utkwiło wszystkim w pamięci i sprawiło dużą radość. Wszystko to sprzyjało także kształtowaniu u dzieci poczucie przynależności narodowej oraz rozwijaniu ich zainteresowań krajem, w którym mieszkają. To najważniejsze przesłanie, które wychowawcy kształtują w sercach najmłodszych. Wykorzystują dziecięcą ciekawość i wrażliwość na poznawanie i przeżywanie. Aby słowo „Polska” i „Polak” brzmiało dumnie!