Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej
Ostatnie artykuły
Nawigacja
***

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 4

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 10
» Najnowszy użytkownik: irena bednarek
Dzień Godności
Uwaga Rodzice!
Zapraszamy rodziców dzieci przyjętych do przedszkola do podpisania deklaracji
dotyczącej czasu pobytu i wyżywienia dziecka w przedszkolu
w roku szkolnym 2019/2020
w terminie od 27 maja do 4 czerwca 2019 r.

Rekrutacja uzupełniająca
Link do systemy rekrutacji - kliknij w obrazek

https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/bialapodlaska

Informujemy Rodziców, iż w dniach od 20 maja, godz. 8.00 do 31 maja, godz. 15.00 odbędzie się rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca w przedszkolu – 2 wolne miejsca dla 2,5-3 latków i 4 miejsca dla 5-latków.
W rekrutacji uzupełniającej mogą brać udział dzieci z miasta i spoza miasta Biała Podlaska. Prosimy Rodziców o przestrzeganie terminów rekrutacji w postępowaniu uzupełniającym.
Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą miały kłopoty w korzystaniu z systemu, otrzymają pomoc w przedszkolu. Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na wniosek rodzica. Rodzice będą zobowiązani do podania krok po kroku danych zgodnie z formularzem wniosku i wybrania czterech przedszkoli wg własnych preferencji. Zanim podejmiecie Państwo decyzję, będziecie mogli zapoznać się z pełną ofertą każdego przedszkola. Osobista wizyta w przedszkolu, ale już tylko tym wybranym jako pierwsze, też będzie potrzebna, aby złożyć wypełniony wniosek (wydrukowany z systemu i podpisany) wraz z dokumentami i oświadczeniami potwierdzającymi spełnienie kryteriów do dnia 31.05.2019 r. do godz. 15.00.


Spotkanie ze strażakami
10 maja przedszkolaki z wielką radością powitały wyjątkowych gości – panów strażaków. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych.

Dzieci z bliska miały możliwość podziwiania wyposażenia, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Podopieczni z wielką radością przymierzali ubiór strażaka, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy do straży pożarnej i sytuacje, kiedy powinny go używać. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem przy wozie strażackim, którego syreny wywołały zachwyt na buziach naszych przedszkolaków.


Dzień Włoski
Wiosna w 6-latkach
Powitanie wiosny
Szkolenie
W trosce o naszych podopiecznych podnosimy swoje kwalifikacje. Wczoraj część naszej kadry ukończyła 4-stopniowe szkolenie z praktycznej terapii behawioralnej. Zdobyte umiejętności będziemy starały się wykorzystać w pracy z dziećmi.


Maluchy w kosmosie
Pokaz mody
Podopieczne Naszego przedszkola z najmłodszej grupy na kilka chwil zamieniły się w małe top modelki. Z okazji Dnia Kobiet, została zainscenizowana bowiem atrakcja w postaci pokazu mody. Ubrane w niecodzienne stroje, często pożyczone od mam, babć lub cioć, dziewczynki wyruszyły na "wybieg". A ich kolegom nie pozostało nic innego, niż nagrodzić je gorącymi brawami i własnoręcznie wykonanymi laurkami. Po występie wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodką niespodzianką.


Zajęcia w Multicentrum
26 lutego grupa Modraczków odwiedziła Multicentrum. Dzieci uczestniczyły w trzech modułach edukacyjnych – LOGIKID, MULTISZTUKA oraz MULTIŚRODOWISKO. Pierwszy skupiał się wokół tworzenia przestrzennych konstrukcji z klocków k’nex. W module MULTISZTUKA przedszkolaki pracowały na tablicy interaktywnej, natomiast w MULTIŚRODOWISKU –obserwowały patyczki, poznawały związane z nimi ciekawostki. Czas upłynął nam pod znakiem ogromnego zaciekawienia, mnóstwa pytań oraz ciekawych doświadczeń.