Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej
Ostatnie artykuły
Nawigacja
***

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 10
» Najnowszy użytkownik: irena bednarek
Dodatkowa rekrutacja
LINK DO SYSTEMU REKRUTACJI

Szanowni Państwo

Od 16 maja 2018 r. rusza dodatkowa rekrutacja na wolne miejsca w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach. Rekrytacja będzie trwała do dnia 30 maja 2018 do godz. 15:00.

Wolnymi miejscami, od 1 września 2018 r., dysponują:

 1. Przedszkole Samorządowe nr 3 – dzieci 3-4 letnie – 4 miejsca;
 2. Przedszkole Samorządowe nr 6 – dzieci 3 letnie – 2 miejsca;
 3. Przedszkole Samorządowe nr 7 – dzieci 3 letnie – 5 miejsc;
 4. Przedszkole Samorządowe nr 10 – dzieci 3 letnie – 2 miejsca;
 5. Przedszkole Samorządowe nr 11 – dzieci 4 letnie – 1 miejsce;
 6. Przedszkole Samorządowe nr 13 – dzieci 3-4 letnie – 4 miejsca;
 7. Przedszkole Samorządowe nr 14 – dzieci 4-5 letnie – 1 miejsce;
 8. Przedszkole Samorządowe nr 16 – dzieci 4-5 letnie – 3 miejsca;
 9. Szkoła Podstawowa nr 1 – dzieci 5-6 letnie – 5 miejsc;
 10. Szkoła Podstawowa nr 3 – dzieci 5-6 letnie – 8 miejsc;
 11. Szkoła Podstawowa nr 4 – dzieci 5-6 letnie – 10 miejsc;
 12. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 – dzieci 5-6 letnie – 19 miejsc;
 13. Szkoła Podstawowa nr 6 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 - dzieci 3-4 letnie – 50 miejsc oraz dzieci 5-6 letnie – 10 miejsc.

Wycieczka do Warszawy
Jak przygoda... to tylko w Warszawie!

8 maja starszaki z grupy Biedronki i Kaczki spędziły cały wtorkowy dzień w Warszawie, pod opieką wychowawców i pilota wycieczki z firmy turystycznej „Mario Presto”. Pierwszą atrakcją jaka na nas czekała były to Czekoladowe Warsztaty w Pijalni Czekolady E. Wedel. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się skąd bierze się czekolada, mieliśmy okazje spróbować pysznej gorącej mlecznej czekolady Wedlowskiej oraz dekorowaliśmy białą czekoladą dwa pierniczki w kształcie serduszka. Na koniec każdy otrzymał Wedlowski przysmak w prezencie. Następnie zwiedziliśmy Stadion Narodowy. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy pomieszczenia, gdzie zawodnicy przygotowują się do meczu oraz zasiedliśmy na miejscach kibiców. Towarzyszyły nam przy tym, niesamowite emocje. Nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, jaki on jest ogromny. Po tak niesamowitych wrażeniach pojechaliśmy autokarem do Restauracji Literatka mieszczącej się w Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu, gdzie z wielkim apetytem zjedliśmy pyszny obiad. Kolejnym punktem wycieczki był Miejski Ogród Zoologiczny popularnie zwany ZOO. Plan wycieczki był bardzo bogaty i interesujący. Zwiedzanie przedszkolaki zaczęły od hipopotarium, gdzie oglądały hipopotamy w wodzie, kiedy zanurzały się i wychylały ukazując nam swoje wielkie ciała ponad lustro wody. Potem dzieci w akwarium morskie-rekinarium przez grubą szybę oglądały różne pływające ryby. Przedszkolaki z fascynacją oglądały kolejne zwierzęta, które podziwiały na wybiegach były to: tygrysy, lwy, pantery, surykatki, słonie, nosorożce pancerne, żyrafy itp. Jadąc autokarem przez Warszawę dzieci podziwiały panoramę Warszawy. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy szczęśliwie do Białej Podlaskiej gdzie czekała na nas pani Dyrektor i stęsknieni rodzice.


Informacja dla Rodziców dzieci przyjętych na rok szkolny 2018/2019
Zapraszamy Rodziców dzieci przyjętych na rok szkolny 2018/2019 do Przedszkola, celem podpisania deklaracji.

Deklarację należy podpisać do dnia 16 maja 2018 r.


Zajęcia w parku
Grupa trzecia Przedszkolaków w miniony piątek wybrała się na pieszą wycieczkę do pobliskiego Zofii Lasku. Maluchy miały możliwość zabawy na placu zabaw oraz obserwacji przywdziewającej wiosenną szatę przyrody. Dzieci wspaniale bawiły się wśród rosnących zawilców. Berek, chowanki, to tylko nieliczne z zabaw, które miały miejsce tego dnia. Zmęczone, ale dumne Przedszkolaki wróciły do przedszkola na pyszny obiad.


Konkurs plastyczny
Koncert w Szkole Muzycznej
Warsztaty przedświąteczne
Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą, i w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji grupa V „Kaczki” 23 marca wybrała się na wycieczkę do Parku Radziwiłłowskiego na przedświąteczne zajęcia w Muzeum Południowego Podlasia i Bibliotece Barwnej. Na których dzieci wysłuchały opowieści o wybranych wydarzeniach, jakie miały miejsce w poszczególnych dniach Wielkiego Tygodnia oraz o tradycjach świąt Wielkiej Nocy, która przybliżyła ich bogatą symbolikę oraz znaczenie. Były gry, zabawy, przedszkolaki brały również udział w warsztatach, podczas których własnoręcznie wykonały wesołego kurczaczka na patyku.
Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.


Powitanie wiosny
Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny.
Witając wiosnę, 21 marca dzieci przybyły do przedszkola w radosnych nastrojach oraz pięknych wiosennych strojach. Wszystkie przedszkolaki ze swoimi paniami zebrały się w jednej przedszkolnej sali, aby uroczyście poprzez swoje występy powitać nową porę roku. Następnie dzieci wraz z paniami wyruszyły barwnym pochodem na spacer podczas, którego radośnie skandowały hasła: „Precz zimo zła…”, „Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka…”.
W ten sposób wszystkie dzieci wyraziły radość z przyjścia nowej pory roku.


Dzień Kobiet
Jeśli ktoś myśli, że Dzień Kobiet obchodzą tylko dorośli, to się myli! Udowodniły to dzieci dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 16, które 8 marca zorganizowały swoje uroczystości. Z niewielką pomocą dorosłych, mali i duzi chłopcy przygotowali urocze niespodzianki zarówno swoim rówieśniczkom, jak i paniom opiekującym się przedszkolnymi grupami.

Były więc i wspólnie wierszowane życzenia, cukierki i kwiaty, którymi elegancko przystrojeni na tę okazję „mali panowie” obdarowali celebrujące swoje święto damy. Dziewczynki z grupy „Kaczki”, które przeszły małą metamorfozę i przeistoczyły się w prawdziwe małe kobietki, odwdzięczyły się, prezentując zebranym układ muzyczno-ruchowy do utworu Alicji Majewskiej „Być kobietą”. Zabawy i śmiechu było co niemiara. Wszyscy spędzili ten dzień w radosnej atmosferze, którą wspominają do dziś!


Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej
Z wielką troską dbamy o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, dlatego 7 marca w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawicieli Straży Miejskiej. W spotkaniu wzięły udział wszystkie grupy wiekowe. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika, oglądały elementy umundurowania, miały okazję wykazać się wiedzą na temat znajomości bezpieczeństwa na drodze, funkcji sygnalizacji świetlnej oraz pasów. Ponadto dzieci dowiedziały się jakie zachowania mogą zagrażać ich zdrowiu i życiu. Z wielkim zainteresowaniem słuchały jak uchronić się przed atakiem psa, jak bezpiecznie zachować się w sklepie, na placu zabaw ale również w domu czy przedszkolu. Utrwalono numery alarmowe. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od funkcjonariuszy magnesy z numerem alarmowym do Straży Miejskiej: 986.


NABÓR ELEKTRONICZNY DO PRZEDSZKOLA na rok szkolny 2018/2019
LINK DO SYSTEMU REKRUTACJI

Szanowni Państwo

Zapisy dzieci do przedszkoli są naturalnym elementem organizacji wychowania przedszkolnego. Poniżej przedstawiamy Państwu informację na temat zasad prowadzonego naboru na rok 2018/2019. Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną w dotychczasowym przedszkolu nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice składają jedynie deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, w terminie od 05.02.2018 r. do 21.02.2018r..

 • Nabór na wolne miejsca w przedszkolu rozpocznie się 5 marca 2018r. Kandydaci, których rodzice ubiegają się o przyjęcie do przedszkola po raz pierwszy lub których rodzice zdecydują się na zmianę przedszkola, uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2018/2019 prowadzonym z wykorzystaniem systemu informatycznego.
 • System zostanie uruchomiony 5 marca 2018 roku o godz. 8.00. (Link do systemu rekrutacji zostanie udostępniony na naszej stronie przedszkola)
Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą miały kłopoty w korzystaniu z systemu, otrzymają pomoc w przedszkolu. Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na wniosek rodzica.

Rodzice będą zobowiązani do podania krok po kroku danych zgodnie z formularzem wniosku i wybrania czterech przedszkoli wg własnych preferencji. Zanim podejmiecie Państwo decyzję, będziecie mogli zapoznać się z pełną ofertą każdego przedszkola.

Osobista wizyta w przedszkolu, ale już tylko tym wybranym jako pierwsze, też będzie potrzebna, aby złożyć wypełniony wniosek (wydrukowany z systemu i podpisany) wraz z dokumentami i oświadczeniami potwierdzającymi spełnienie kryteriów do dnia 20.03.2018 r.

WAŻNE DATY:
 • Rodzice mają możliwość wprowadzania zgłoszeń kandydatów do przedszkola do 20 marca 2018 r. do godz. 15.00.
  Po tym terminie system zostanie zamknięty.
 • Złożenie wydrukowanego wniosku w przedszkolu pierwszego wyboru do dnia 20 marca 2018 r. do godz. 15.00.
 • 9 kwietnia 2018 r. o godz. 13.00 zostanie opublikowana lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola. W okresie od 9 do 13 kwietnia 2018 r. do godz. 15.00 rodzice będą zobowiązani do potwierdzenia woli zapisu dziecka do wybranego przedszkola. W dniu 18 kwietnia 2018 r. o godz. 13.00 zostanie opublikowana lista dzieci przyjętych do przedszkola.
Rodzice dzieci kontynuujących edukację przedszkolną, jak i nowo przyjętych do przedszkola muszą również pamiętać o podpisaniu w przedszkolu umowy na rok szkolny 2018/2019 w miesiącu maju 2018 r. Dokładny termin podpisywania umów podany zostanie po zakończonej rekrutacji.