Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej
Ostatnie artykuły
Nawigacja
***

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 10
» Najnowszy użytkownik: irena bednarek
Pasowanie na Przedszkolaka
„Maluchy zmieniają się w zuchy”

„Pasuję Cię na przedszkolaka…” – tymi słowami dnia 30 października dzieci z grupy maluszków zostały przyjęte w poczet „prawdziwych” przedszkolaków. Zanim dzieci oficjalnie zostały przedszkolakami, zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, wykazując się określonymi sprawnościami. Wszystkie tę próbę ukończyły z powodzeniem, choć warto nadmienić, że niektóre czynności sprawiły nie lada trudność dzieciom, a rodzicom dużo radości i wzruszenia. Wszyscy w pełni zasłużyli na miano przedszkolaka. Ceremonii ślubowania i pasowania, dokonała pani dyrektor, kładąc zielony ołówek na ramię każdego trzylatka. Na pamiątkę tej uroczystości, dzieci otrzymały dyplomy i znaczki.

Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Fotoreportaż z uroczystości pasowania - ***TUTAJ***


Strażacy w Przedszkolu
Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***


Wycieczka do Białegostoku
18 października 2012r. starszaki (5-6latki) spędziły cały czwartkowy dzień w Białymstoku. Pod opieką wychowawców i pilota wycieczki z firmy turystycznej „Mario Presto”. Przedszkolaki były w Białostockim Teatrze Lalek na spektaklu Calineczka wg Andersena w reż. Ivana Martinki. Następnie odwiedziły Piwnicę Lalek, w której to znajdują się rozmaite techniki lalkowe (kukły, pacynki, jawajki, marionetki) oraz maski, rozmaite teatralne rekwizyty, kostiumy, a nawet całe dekoracje. Ukryte w magazynach teatralnych wspominają swoją sceniczną przygodę, czasem czekają na jej dalszy ciąg.... Kolejną atrakcją było zwiedzanie Białostockiego Muzeum Wsi, gdzie dzieci mogły zobaczyć zabytkową drewnianą architekturę podlaskiej wsi, budynki mieszkalne i gospodarcze. Przedszkolaki poznały unikalne, ginące rzemiosła, a przy okazji zobaczyły jak dawniej wyglądały warsztaty twórców ludowych. Same też miały okazję spróbować swoich sił w robieniu wyrobów ludowych.

Po tak licznych atrakcjach na podróżników czekał obiad w restauracji. Szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do przedszkola gdzie „wyglądali” ich Pani dyrektor wraz z stęsknionymi rodzicami.

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***


W sadzie
2 października grupa przedszkolna „Biedronki” na zaproszenie Pani Katarzyny Chomko wybrała się na wycieczkę do sadu, do Sitnika. Dzieci mogły zaobserwować, jak wygląda sad jesienią, dowiedzieć się ciekawych informacji na temat pracy sadownika oraz obserwować prace przy zbiórce owoców.
Wiele atrakcji czekało na nas również na placu zabaw. Zmarznięte ręce można było ogrzać przy ognisku, a po zabawie na powietrzu, zjeść pieczoną kiełbaskę, posmakować miodu z pobliskiej pasieki oraz świeżych owoców.
Była to prawdziwa lekcja przyrody połączona z aktywnym wypoczynkiem. Gospodarzom bardzo dziękujemy.

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***


Jarmark Michałowy 2012
29 września w ramach festynu z okazji Dnia Patrona Miasta, Świętego Michała Archanioła, najstarsze dzieci z naszego przedszkola (grupy "Biedronki” i "Kaczki”) wzięły udział w Artystycznych Prezentacjach Przedszkolaków "Tańcowały dwa Michały”. Wystąpiły z tańcem pt. ,,Defilada”. Impreza odbyła się na Placu Wolności. Wzięły w niej udział również inne grupy przedszkolne z naszego miasta. Dla większości naszych milusińskich był to pierwszy występ na prawdziwej scenie przed tak szeroką publicznością.

Występ dzieci z naszego Przedszkola w ramach Tanecznych Prezentacji Przedszkolaków "Tańcowały dwa Michały" - ***TUTAJ***


Ogłoszenie
Od dnia 2 października 2012 r. rozpoczynają się zajęcia na basenie przy ul. Sidorskiej w godzinach: 17:15 - 18:00. Również 2 października w godzinach 13:00 - 14:00 odbędą się pierwsze zajęcia dwóch grup tanecznych.

Zapraszamy

"Nakrętka"
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji zbierania nakrętek.
Za zebrane dotychczas nakrętki, między innymi w naszym Przedszkolu, zakupiono wózek dla Dominika i Rafała.
Zachęcamy do dalszego udziału w akcji.


Zebranie ogólne rodziców
Zapraszamy rodziców na zebranie ogólne, które odbędzie się dnia 11 września 2012 r. o godzinie 15:45 w budynku Przedszkola. Na zebraniu rodzice zapoznani będą z organizacją nowego roku szkolnego.

Zapraszamy

Wyprawka przedszkolaka na rok szkolny 2012/2013
  • Kapcie
  • Worek na kapcie i na dodatkową garderobę
  • Mały ręcznik z wieszaczkiem
  • Kubek i szczotka do mycia zębów(podpisane markerem)
  • Strój gimnastyczny w woreczku ( koszulka i krótkie spodenki lub leginsy)
Materiały papiernicze na cały rok szkolny – składka 80zł.

Materiały higieniczne (papier toaletowy, pasta do zębów, serwetki, ręczniki papierowe, mydło w płynie, chusteczki higieniczne) – 50 zł.

Dzieci z grupy I- worek na pościel i piżamka


Wyprawda przedszkolaka na rok szkolny 2012/2013
  • Kapcie
  • Worek na kapcie i na dodatkową garderobę
  • Mały ręcznik z wieszaczkiem
  • Kubek i szczotka do mycia zębów(podpisane markerem)
  • Strój gimnastyczny w woreczku ( koszulka i krótkie spodenki lub leginsy)
Materiały papiernicze na cały rok szkolny – składka 80zł.

Materiały higieniczne (papier toaletowy, pasta do zębów, serwetki, ręczniki papierowe, mydło w płynie, chusteczki higieniczne) – 50 zł.

Dzieci z grupy I- worek na pościel i piżamka


Festyn sportowy w SP Nr 6
28 czerwca – dzień pełen wrażeń oraz wspaniałych sportowych atrakcji. Dzięki zaproszeniu Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 - Macieja Kosika, trzy najstarsze grupy naszych przedszkolaków wybrały się do szkoły na festyn sportowy, zorganizowany w ramach zakończenia roku szkolnego. Liczne atrakcje nie pozwoliły dzieciom nudzić się. Przedszkolaki brały udział w licznych konkurencjach sportowych, m. in.: strzał piłką do bramki, rzut do celu, pokonywanie toru przeszkód, równoważnia, przejście tunelem, wyścigi skacząc na piłkach, itp. Oprócz tego przy scenie w rytmie znanych piosenek (veo veo, kółko graniaste) dzieciaki uczestniczyły w zabawach muzyczno –ruchowych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się chusta animacyjna oraz związane z nią aktywności.

Umęczone przedszkolaki w pobliskim cieniu szkoły regenerowały siły jedząc pyszne owocowe lody, a głodomorki mogły skosztować bigosu i ciepłych kiełbasek, a wszystko po to, by mieć energię na kolejną dawkę zabawy – tym razem na dmuchanych zjeżdżalniach. Zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do przedszkola, by przygotować się do akademii uroczystego zakończenia roku.

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***