Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej
Ostatnie artykuły
Nawigacja
***

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 10
» Najnowszy użytkownik: irena bednarek
Przedszkolni znawcy bajek
W maju, który jest miesiącem książek i czytelnictwa, dzieci z naszego przedszkola mogły wykazać się zdobytą dotychczas wiedzą dotyczącą bajek. W poszczególnych grupach wiekowych nasi mali czytelnicy-słuchacze uczestniczyli w quizie zatytułowanym „Znawca Bajek”. Dzieci dzieliły się swoją wiedzą, odgadując zagadki, rozpoznając rekwizyty związane z poszczególnymi baśniami, układając puzzle czy wczuwając się rolę w bohaterów bajek, takich jak np. „Kopciuszek” czy „Kot w butach”. Nie zabrakło emocji związanych z dziecięcą rywalizacją, podgrzewaną chęcią zdobycia nagród. A te czekały na zwycięzców wszystkich konkursowych zadań. Dzieci wywalczyły dla swoich grup trofea w postaci mas plastycznych, wiaderek z kolorową kredą i gum do skakania. Dzięki nim będą mogły bez ograniczeń lepić, rysować i zamieniać się w swoje ulubione postacie z bajek.


W bibliotece
15 i 18 maja starszaki z grupy „Kaczki” i „Biedronki” wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Nr 6 przy ulicy Orzechowej. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się od pani bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać oraz jak chronić książki przed zniszczeniem. Dzieci miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Na zakończenie pobytu w bibliotece dzieci otrzymały zakładki do książek oraz kolorowani, zaś dzieci w ramach podziękowania wręczyły pracownikom biblioteki własnoręcznie wykonane laurki. Żegnając się dzieci zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się i wypożyczyć interesujące ich książeczki.

Interesująca książka to naprawdę świetna zabawa, potrafi przenieść dziecko w inny, bajeczny świat, rozwija jego wyobraźnię i zaszczepia w nim ciekawość świata.


Dodatkowa rekrutacja
LINK DO SYSTEMU REKRUTACJI

Szanowni Państwo

Od 16 maja 2018 r. rusza dodatkowa rekrutacja na wolne miejsca w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach. Rekrytacja będzie trwała do dnia 30 maja 2018 do godz. 15:00.

Wolnymi miejscami, od 1 września 2018 r., dysponują:

 1. Przedszkole Samorządowe nr 3 – dzieci 3-4 letnie – 4 miejsca;
 2. Przedszkole Samorządowe nr 6 – dzieci 3 letnie – 2 miejsca;
 3. Przedszkole Samorządowe nr 7 – dzieci 3 letnie – 5 miejsc;
 4. Przedszkole Samorządowe nr 10 – dzieci 3 letnie – 2 miejsca;
 5. Przedszkole Samorządowe nr 11 – dzieci 4 letnie – 1 miejsce;
 6. Przedszkole Samorządowe nr 13 – dzieci 3-4 letnie – 4 miejsca;
 7. Przedszkole Samorządowe nr 14 – dzieci 4-5 letnie – 1 miejsce;
 8. Przedszkole Samorządowe nr 16 – dzieci 4-5 letnie – 3 miejsca;
 9. Szkoła Podstawowa nr 1 – dzieci 5-6 letnie – 5 miejsc;
 10. Szkoła Podstawowa nr 3 – dzieci 5-6 letnie – 8 miejsc;
 11. Szkoła Podstawowa nr 4 – dzieci 5-6 letnie – 10 miejsc;
 12. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 – dzieci 5-6 letnie – 19 miejsc;
 13. Szkoła Podstawowa nr 6 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 - dzieci 3-4 letnie – 50 miejsc oraz dzieci 5-6 letnie – 10 miejsc.

Wycieczka do Warszawy
Jak przygoda... to tylko w Warszawie!

8 maja starszaki z grupy Biedronki i Kaczki spędziły cały wtorkowy dzień w Warszawie, pod opieką wychowawców i pilota wycieczki z firmy turystycznej „Mario Presto”. Pierwszą atrakcją jaka na nas czekała były to Czekoladowe Warsztaty w Pijalni Czekolady E. Wedel. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się skąd bierze się czekolada, mieliśmy okazje spróbować pysznej gorącej mlecznej czekolady Wedlowskiej oraz dekorowaliśmy białą czekoladą dwa pierniczki w kształcie serduszka. Na koniec każdy otrzymał Wedlowski przysmak w prezencie. Następnie zwiedziliśmy Stadion Narodowy. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy pomieszczenia, gdzie zawodnicy przygotowują się do meczu oraz zasiedliśmy na miejscach kibiców. Towarzyszyły nam przy tym, niesamowite emocje. Nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, jaki on jest ogromny. Po tak niesamowitych wrażeniach pojechaliśmy autokarem do Restauracji Literatka mieszczącej się w Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu, gdzie z wielkim apetytem zjedliśmy pyszny obiad. Kolejnym punktem wycieczki był Miejski Ogród Zoologiczny popularnie zwany ZOO. Plan wycieczki był bardzo bogaty i interesujący. Zwiedzanie przedszkolaki zaczęły od hipopotarium, gdzie oglądały hipopotamy w wodzie, kiedy zanurzały się i wychylały ukazując nam swoje wielkie ciała ponad lustro wody. Potem dzieci w akwarium morskie-rekinarium przez grubą szybę oglądały różne pływające ryby. Przedszkolaki z fascynacją oglądały kolejne zwierzęta, które podziwiały na wybiegach były to: tygrysy, lwy, pantery, surykatki, słonie, nosorożce pancerne, żyrafy itp. Jadąc autokarem przez Warszawę dzieci podziwiały panoramę Warszawy. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy szczęśliwie do Białej Podlaskiej gdzie czekała na nas pani Dyrektor i stęsknieni rodzice.


Informacja dla Rodziców dzieci przyjętych na rok szkolny 2018/2019
Zapraszamy Rodziców dzieci przyjętych na rok szkolny 2018/2019 do Przedszkola, celem podpisania deklaracji.

Deklarację należy podpisać do dnia 16 maja 2018 r.


Zajęcia w parku
Grupa trzecia Przedszkolaków w miniony piątek wybrała się na pieszą wycieczkę do pobliskiego Zofii Lasku. Maluchy miały możliwość zabawy na placu zabaw oraz obserwacji przywdziewającej wiosenną szatę przyrody. Dzieci wspaniale bawiły się wśród rosnących zawilców. Berek, chowanki, to tylko nieliczne z zabaw, które miały miejsce tego dnia. Zmęczone, ale dumne Przedszkolaki wróciły do przedszkola na pyszny obiad.


Konkurs plastyczny
Koncert w Szkole Muzycznej
Warsztaty przedświąteczne
Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą, i w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji grupa V „Kaczki” 23 marca wybrała się na wycieczkę do Parku Radziwiłłowskiego na przedświąteczne zajęcia w Muzeum Południowego Podlasia i Bibliotece Barwnej. Na których dzieci wysłuchały opowieści o wybranych wydarzeniach, jakie miały miejsce w poszczególnych dniach Wielkiego Tygodnia oraz o tradycjach świąt Wielkiej Nocy, która przybliżyła ich bogatą symbolikę oraz znaczenie. Były gry, zabawy, przedszkolaki brały również udział w warsztatach, podczas których własnoręcznie wykonały wesołego kurczaczka na patyku.
Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.


Powitanie wiosny
Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny.
Witając wiosnę, 21 marca dzieci przybyły do przedszkola w radosnych nastrojach oraz pięknych wiosennych strojach. Wszystkie przedszkolaki ze swoimi paniami zebrały się w jednej przedszkolnej sali, aby uroczyście poprzez swoje występy powitać nową porę roku. Następnie dzieci wraz z paniami wyruszyły barwnym pochodem na spacer podczas, którego radośnie skandowały hasła: „Precz zimo zła…”, „Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka…”.
W ten sposób wszystkie dzieci wyraziły radość z przyjścia nowej pory roku.


Dzień Kobiet
Jeśli ktoś myśli, że Dzień Kobiet obchodzą tylko dorośli, to się myli! Udowodniły to dzieci dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 16, które 8 marca zorganizowały swoje uroczystości. Z niewielką pomocą dorosłych, mali i duzi chłopcy przygotowali urocze niespodzianki zarówno swoim rówieśniczkom, jak i paniom opiekującym się przedszkolnymi grupami.

Były więc i wspólnie wierszowane życzenia, cukierki i kwiaty, którymi elegancko przystrojeni na tę okazję „mali panowie” obdarowali celebrujące swoje święto damy. Dziewczynki z grupy „Kaczki”, które przeszły małą metamorfozę i przeistoczyły się w prawdziwe małe kobietki, odwdzięczyły się, prezentując zebranym układ muzyczno-ruchowy do utworu Alicji Majewskiej „Być kobietą”. Zabawy i śmiechu było co niemiara. Wszyscy spędzili ten dzień w radosnej atmosferze, którą wspominają do dziś!