Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej
Ostatnie artykuły
Nawigacja
***

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 3

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 10
» Najnowszy użytkownik: irena bednarek
Pokaz mody
Podopieczne Naszego przedszkola z najmłodszej grupy na kilka chwil zamieniły się w małe top modelki. Z okazji Dnia Kobiet, została zainscenizowana bowiem atrakcja w postaci pokazu mody. Ubrane w niecodzienne stroje, często pożyczone od mam, babć lub cioć, dziewczynki wyruszyły na "wybieg". A ich kolegom nie pozostało nic innego, niż nagrodzić je gorącymi brawami i własnoręcznie wykonanymi laurkami. Po występie wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodką niespodzianką.


Zajęcia w Multicentrum
26 lutego grupa Modraczków odwiedziła Multicentrum. Dzieci uczestniczyły w trzech modułach edukacyjnych – LOGIKID, MULTISZTUKA oraz MULTIŚRODOWISKO. Pierwszy skupiał się wokół tworzenia przestrzennych konstrukcji z klocków k’nex. W module MULTISZTUKA przedszkolaki pracowały na tablicy interaktywnej, natomiast w MULTIŚRODOWISKU –obserwowały patyczki, poznawały związane z nimi ciekawostki. Czas upłynął nam pod znakiem ogromnego zaciekawienia, mnóstwa pytań oraz ciekawych doświadczeń.


Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 6
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej, ul. Leszczynowa 16 zaprasza Rodziców wraz z dziecmi na Dzień Otwarty, który odbedzie się w niedzielę 3 marca 2019 r. w godzinach 12:00 - 14:00.
Dzień Otwarty będzie okazją do zapoznania się z ciekawą ofertą edukacyjną szkoły, do spotkania i rozmów z nauczycielami oraz specjalistami pracujacymi w placówce.
Podczas trwania Dnia Otwartego istnieje mozliwość zapisania dziecka do klas I - VIII i oddziału przedszkolnego dzieci młodszych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


Rekrutacja
Link do systemy rekrutacji - kliknij w obrazek

https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/bialapodlaska

Szanowni Państwo

Zapisy dzieci do przedszkoli są naturalnym elementem organizacji wychowania przedszkolnego. Poniżej przedstawiamy Państwu informację na temat zasad prowadzonego naboru na rok 2019/2020.
Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną w dotychczasowym przedszkolu nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice składają jedynie deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, w terminie od 01.02.2019 r. do 15.02.2019 r.

 • Nabór na wolne miejsca w przedszkolu rozpocznie się 4 marca 2019 r. Kandydaci, których rodzice ubiegają się o przyjęcie do przedszkola po raz pierwszy lub których rodzice zdecydują się na zmianę przedszkola, uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020 prowadzonym z wykorzystaniem systemu informatycznego.
 • System zostanie uruchomiony 4 marca 2019 roku o godz. 8.00. (Link do systemu rekrutacji zostanie udostępniony na stronie przedszkola)
Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą miały kłopoty w korzystaniu z systemu, otrzymają pomoc w przedszkolu.
Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na wniosek rodzica.
Rodzice będą zobowiązani do podania krok po kroku danych zgodnie z formularzem wniosku i wybrania czterech przedszkoli wg własnych preferencji. Zanim podejmiecie Państwo decyzję, będziecie mogli zapoznać się z pełną ofertą każdego przedszkola.

Osobista wizyta w przedszkolu, ale już tylko tym wybranym jako pierwsze, też będzie potrzebna, aby złożyć wypełniony wniosek (wydrukowany z systemu i podpisany) wraz z dokumentami i oświadczeniami potwierdzającymi spełnienie kryteriów do dnia 19.03.2019 r. do godz. 15.00.

WAŻNE DATY:
 • Rodzice mają możliwość wprowadzania zgłoszeń kandydatów do przedszkola do 19 marca 2019 r. do godz. 15.00.
  Po tym terminie system zostanie zamknięty.
 • 8 kwietnia 2019 r. o godz. 13.00 zostanie opublikowana lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola. W okresie od 8 do 12 kwietnia 2019 r. do godz.15.00 rodzice będą zobowiązani do potwierdzenia woli (przez system elektroniczny z konta dla rodzica lub bezpośrednio placówce) zapisu dziecka do wybranego przedszkola.
W dniu 17 kwietnia 2019 r. o godz. 13.00 zostanie opublikowana lista dzieci przyjętych do przedszkola.
Bal karnawałowy
Koncert Grupy Limbos
Grupa Muzyczna LIMBOS koncertuje na terenie całego kraju od 1984 roku. Starannie dobrani artyści, profesjonalni muzycy – instrumentaliści oddani są muzyce z wielką pasją. Grupa LIMBOS prezentuje instrumentalne i wokalno-instrumentalne wersje wybranych utworów, pod cyklicznym hasłem: Tematy Muzyczne Których Słucha Świat. Muzycy LIMBOS posiadają zróżnicowany repertuar oparty na szeroko pojętej historii muzyki: klasycznej, jazzowej, latynoskiej, bluesowej i rockowej – z Polski, Europy i całego świata. Wielkie dzieła wybitnych kompozytorów, odważnie zinstrumentowane i zaadaptowane na potrzeby niewielkiej grupy muzycznej, stawiają artystów przed ogromnym wyzwaniem.

Grupa Muzyczna LIMBOS:

 • Piotr Franczuk – gitara,
 • Grzegorz Matwiejczyk – syntezator,
 • Leszek Kowalik – wokal,
 • Wiesław Miadziółko – lider, perkusja.
Koncert został zorganizowany z okazji 100tnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę i zatytułowany był „Pejzaże Polskiej piosenki”. Przedszkolaki były zachwycone. Radośnie wystukiwały rytm utworów i wspólnie śpiewały znane piosenki. Dzieci miały okazję zobaczyć instrumenty i posłuchać ich brzmienia. Koncert nagrodziły gromkimi brawami.


Dyżury
DYŻUR WAKACYJNY PRZEDSZKOLI SAMORZĄDOWYCH

Informujemy, że w okresie wakacyjnym dyżur będą pełnić następujące przedszkola:

w lipcu 2019r.

 • Przedszkole Samorządowe Nr 15, ul. Akademicka
 • Samorządowe Przedszkole Integracyjne nr 16 ul. Wesoła
 • Przedszkole Samorządowe Nr 13, ul. K. Jagiellończyka
 • Przedszkole Samorządowe Nr 11, ul. Zdanowskiego
w sierpniu 2019r.
 • Przedszkole Samorządowe Nr 7 ul. Waryńskiego
 • Przedszkole Samorządowe Nr 3, ul. Warszawska 19c
 • Przedszkole Samorządowe nr 6 ul. Łomaska
 • Przedszkole Samorządowe nr 17 ul. Z. Starego 4
 • Przedszkole Samorządowe Nr 14, ul. Łukaszyńska
Zgłoszenia można dokonać w dyżurującej placówce lub w przedszkolu do którego uczęszcza dziecko do dnia 15 czerwca 2019r.
Serdecznie zapraszamy.
Dzień Babci i Dziadka
Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem takiej atmosfery jest obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, w każdej grupie odbyły się uroczyste spotkania, które stały się tradycją w naszym przedszkolu. Nauczycielki witały ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy prezentowały swoje umiejętności. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „Sto lat”, które wzruszało gości. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowany prezentami.
Dopełnieniem uroczystych spotkań był słodki poczęstunek.
Dziękujemy za tak liczną obecność.


Jasełka 6-latków
Wesołych Świąt
Jasełka 2018
Dnia 13. grudnia w grupie drugiej odbyło się przedświąteczne spotkanie z Rodzicami.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Przedszkolaki ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. W tej świątecznej atmosferze złożyliśmy sobie życzenia. Zwieńczeniem spotkania był symboliczny pierniczkowy poczęstunek.