Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej
Ostatnie artykuły
Nawigacja
***

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 6

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 10
» Najnowszy użytkownik: irena bednarek
Dyżury
DYŻUR WAKACYJNY PRZEDSZKOLI SAMORZĄDOWYCH

Informujemy, że w okresie wakacyjnym dyżur będą pełnić następujące przedszkola:

w lipcu 2019r.

 • Przedszkole Samorządowe Nr 15, ul. Akademicka
 • Samorządowe Przedszkole Integracyjne nr 16 ul. Wesoła
 • Przedszkole Samorządowe Nr 13, ul. K. Jagiellończyka
 • Przedszkole Samorządowe Nr 11, ul. Zdanowskiego
w sierpniu 2019r.
 • Przedszkole Samorządowe Nr 7 ul. Waryńskiego
 • Przedszkole Samorządowe Nr 3, ul. Warszawska 19c
 • Przedszkole Samorządowe nr 6 ul. Łomaska
 • Przedszkole Samorządowe nr 17 ul. Z. Starego 4
 • Przedszkole Samorządowe Nr 14, ul. Łukaszyńska
Zgłoszenia można dokonać w dyżurującej placówce lub w przedszkolu do którego uczęszcza dziecko do dnia 15 czerwca 2019r.
Serdecznie zapraszamy.
Dzień Babci i Dziadka
Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem takiej atmosfery jest obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, w każdej grupie odbyły się uroczyste spotkania, które stały się tradycją w naszym przedszkolu. Nauczycielki witały ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy prezentowały swoje umiejętności. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „Sto lat”, które wzruszało gości. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowany prezentami.
Dopełnieniem uroczystych spotkań był słodki poczęstunek.
Dziękujemy za tak liczną obecność.


Jasełka 6-latków
Wesołych Świąt
Jasełka 2018
Dnia 13. grudnia w grupie drugiej odbyło się przedświąteczne spotkanie z Rodzicami.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Przedszkolaki ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. W tej świątecznej atmosferze złożyliśmy sobie życzenia. Zwieńczeniem spotkania był symboliczny pierniczkowy poczęstunek.


Konkurs recytatorski
13 grudnia w naszej placówce odbył się "Drugi przedszkolny konkurs recytatorski". Wzięło w nim udział 13 dzieci.
 1. Jaś Chudzik
 2. Weronika Jabłońska
 3. Jaś Derlukiewicz
 4. Bartek Szymaniuk
 5. Amela Kożuchowska
 6. Jula Karczmarz
 7. Marcel Butkiewicz
 8. Gabryś Sowa
 9. Zosia Kasjaniuk
 10. Jula Juszczuk
 11. Jakub Pauta
 12. Krystian Smoleń
 13. Jagoda Adach.
Jury miało nielada wyzwanie, by wyłonić zwycięzcę. Po długiej naradzie trzy wyróżnienia otrzymali - Kubuś Pauta, Marcel Butkiewicz oraz Weronika Jabłońska. Każdemu uczestnikowi wręczono dyplom oraz drobny upominek. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.


Mikołajki 2018
Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonała bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj.
Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowały piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola, lecz zanim zaczął odwiedzać dzieci w grupach, obejrzał na wystawie przygotowane przez nich prace. Chyba był bardzo zadowolony z efektów, bo uśmiech nie schodził mu z twarzy. Jednak długo to nie trwało, bo Mikołaj wiedział, że za drzwiami czeka na Niego dużo, dużo dzieci.
Nasz gość zaczął swoją wizytę od naszych najmłodszych. Dzieci z grupy I i III pierwszy raz witały Mikołaja w Przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci w ośmiu grupach.
A prezenty były wspaniałe. Królowały zabawki, ale również książki, kredki a nawet bilety do kina.

Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.


Jesienne zajęcia
Dnia 21 listopada (w środę) w grupie 4-5-latków odbyły się zajęcia o tematyce jesiennej. W czasie spotkania dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-recytatorskie oraz wzięły udział w jesiennych konkurencjach tj. „Poszukiwanie kasztanów” oraz „Łowienie liści”. Był też czas na relaks podczas jesiennych masażyków, który dał wiele radości i dzieciom, i rodzicom. Podsumowaniem zajęć było wykonanie jesiennej pracy plastycznej „Pod parasolem”, której towarzyszyło duże skupienie i zaangażowanie zarówno małych, jak i dużych uczestników. Mile spędzony czas z rodzicami w przedszkolu na długo pozostanie w naszej pamięci.


Święto Niepodległości
W tym roku, obchody Święta Niepodległości w naszym Przedszkolu nabrały szczególnie uroczystej oprawy. Budynek przedszkolny jak co roku udekorowany został biało-czerwoną flagą, natomiast sala grupy „Kaczek” zamieniona została w scenę teatralną, na której dominowały barwy narodowe i symbole patriotyczne. Dzieci ze wszystkich grup i pracownicy przedszkola zostali zaproszeni na uroczysty apel.
Nasze przedszkole wzięło udział w wyjątkowej inicjatywie Ministerstwa Edukacji Narodowej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. O godzinie 11.11 wszyscy odśpiewaliśmy hymn państwowy - „Mazurek Dąbrowskiego”.
Sześciolatki z grupy „Kaczki” przedstawiły program artystyczny składający się z wierszy okolicznościowych i pieśni patriotycznych. Mali aktorzy w strojach regionalnych, pod opieką pań nauczycielek - piosenką, wierszem i tańcem, „oprowadziły” widzów przez historię naszego kraju, jego geograficzne zróżnicowanie i bogatą tradycję.
Występ przedszkolaków nagrodzony został gromkimi brawami, a ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent - doceniony przez grono pedagogiczne i przedszkolaki z innych grup.
Uroczystość zakończyła projekcja filmu „Polak Mały”, który opowiadał o symbolach narodowych. Dyrektor Przedszkola – Pani Iwona Jędryczkowska, zakończyła spotkanie dziękując dzieciom za piękny występ, nauczycielkom – Paniom: Annie Kirczuk, Beacie Parchomiuk i Katarzynie Rokak za przygotowanie tak pięknego przedstawienia.


Pasowanie na Przedszkolaka
Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z przedszkolem. W naszym przedszkolu święto to odbyło się 7 listopada. Od samego rana trwały przygotowania, w sali gromadzili się zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła się występem dzieci, które prezentowały przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla wszystkich dzieci był to pierwszy tak ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcia ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Następnie wszyscy obejrzeli tańce przygotowane przez dzieci i Panie z najstarszej grupy „Kaczki”. Zakończenie uroczystości osłodził maluchom pyszny tort.


Spotkanie z jeżem
23.10. / wtorek/ w grupie drugiej odbyło się jesienne spotkanie z rodzicami, pt. „Spotkanie z jeżem”. Dzieci dały popis swoim umiejętnościom. Pięknie śpiewały piosenki, zagrały role w krótkiej inscenizacji oraz zatańczyły do piosenki o jesieni. Przedszkolaki zostały nagodzone przez rodziców gromkimi brawami. Następnie wszyscy zabrali się do wykonania z masy solnej jeżyków. Z przyjemnością obserwowaliśmy wspaniałą współpracę dzieci z rodzicami. Spotkanie było również okazją do rozmów dotyczących funkcjonowania naszej grupy. Czas upłynął nam pod znakiem dobrej zabawy.