Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej
Ostatnie artykuły
Nawigacja
***

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 10
» Najnowszy użytkownik: irena bednarek
Zaproszenie
Informacja dla Rodziców

29 sierpnia 2018 r, o godz. 16:00 w grupie 3-latków i 4-5-latków odbędą się zajęcia adaptacyjne. Zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi do wzięcia udziału w tych zajęciach.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Konkurs matematyczny
We wtorek 12 czerwca, w Przedszkolu Samorządowym nr 13 odbył się Międzyprzedszkolny Turniej Matematyczny „Łamigłówki małej główki”. Podczas konkursu nasze przedszkole reprezentowały: Gabrysia M. z grupy „Kaczki” oraz Paulinka J. z grupy „Biedronki”, które to musiały s wykazać się umiejętnościami z zakresu: określania kierunków, położenia przedmiotów, znajomością dni tygodnia i pór roku, określania pełnej godziny, umiejętnościami dodawania i odejmowania ( na konkretach i w pamięci). W turnieju uczestniczyło siedem-dwuosobowych drużyn z pobliskich przedszkoli. Zwycięzcami okazały się wszystkie dzieci, które nagrodzone zostały wspaniałymi nagrodami.
Uczestniczkom gorąco gratulujemy i życzymy rozwijania swoich matematycznych talentów!


Fit and Fun
11 czerwca grupa maluszków wybrała się do sali zabaw Fit and Fun, by w tym miejscu uczcić dzień dziecka. A tam czekały na nas liczne atrakcje – zabawowy labirynt, skoki na trampolinie, wygibasy na dmuchanym zamku. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy. Zwieńczeniem zabawy było wręczenie dzieciom balonikowych zwierzątek. Czas minął nam błyskawicznie. Dzieci wróciły szczęśliwe, zmęczone, ale jednocześnie dumne, gdyż był to ich pierwszy, tak daleki wyjazd poza mury przedszkola.


Dzień Godności
W dniu 8 czerwca w naszym mieście obchodzony był Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, w którym uczestniczyły dzieci i panie z dwóch najstarszych grup z naszego przedszkola. Marsz przeszedł ulicami Białej Podlaskiej. Jego trasa wiodła z Placu Wolności do Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im F. Żwirki i S. Wigury. W między czasie złożono kwiaty w miejscu straceń. Tego typu wydarzenie jest obchodzone w Białej Podlaskiej już po raz dwudziesty, w którym uczestniczą osoby niepełnosprawne: dzieci, młodzież i dorośli, jak również ich opiekunowie oraz szkoły, instytucje i placówki, które zajmują się problemami osób niepełnosprawnych.


Barwna
8 czerwca 2018r. przedszkolaki wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Barwnej w Białej Podlaskiej. Wyprawę rozpoczęły spacerem po naszym ukochanym mieście. Odwiedziły pomnik Jana Pawła II, następnie udały się na Plac Wolności i pod pomnik św. Michała Archanioła patrona naszego miasta. Po spacerze ulicami naszego miasta, dzieci zwiedziły Bibliotekę Barwną i uczestniczyły w czytaniu literatury dziecięcej przez panią Beatę Makaruk w Parku Radziwiłowskim. Pracownicy biblioteki przygotowali również ciekawe zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Największe zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudził pokaz baniek mydlanych. Po pełnym atrakcji dniu, dzieci szczęśliwe wróciły do przedszkola.


Dzień Dziecka w Woskrzenicach
W pasiece
Dnia 24.05.2018r. dzieci z III grupy wraz z nauczycielami pojechały na wycieczkę do pasieki w Grabanowie (Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego). Przedszkolaki miały okazję zwiedzania pasieki, poznania narzędzi stosowanych dawniej i dziś w hodowli pszczół. Uczestniczyły również w prezentacji multimedialnej dotyczącej funkcjonowania pasieki i życia pszczół. Następnie pracownik pasieki pozwolił dzieciom zaznaczenie swojego trutnia, nazwania go i pogłaskania. Rozmawiał z dziećmi naśladując pszczoły. Przedszkolaki przebrane w strój pszczelarza podziwiły wygląd, zajęcia i życie pszczół przez szklany ul. Wśród pszczół rozróżniały królową matkę. Na koniec interesującego spotkania dzieci otrzymały atrakcyjne upominki. Do przedszkola wróciły szczęśliwe i bogatsze w nowe, ciekawe doświadczenia.
Serdecznie dziękujemy pracownikom pasieki w Grabanowie za przeprowadzenie ciekawych zajęć edukacyjnych z zakresu pszczelarstwa.


Festyn Rodzinny
Dyżur wakacyjny
Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 16 w Białej Podlaskiej informuje, że wypełnione deklaracje na pobyt wakacyjny dzieci w przedszkolu należy złożyć w placówce do 15 czerwca 2018 r.
jednocześnie informujemy, że przyjmowane są deklaracje dzieci zgłoszonych na dyżur wakacyjny z przedszkoli samorządowych. Ze względu na brak miejsc, nie przyjmowane są zgłoszenia dzieci z przedszkoli niepublicznych.

Deklarację można pobrać ***TUTAJ***