Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej
Ostatnie artykuły
Nawigacja
***

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 3

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 10
» Najnowszy użytkownik: irena bednarek
Mamo, Tato, wolę wodę
Nasze przedszkole już po raz kolejny brało udział w ogólnopolskiej kampanii „Mamo, tato, wolę wodę". Celem głównym programu było podniesienie poziomu wiedzy dzieci na temat właściwości wody, jej wpływu na życie i zdrowie człowieka oraz zachęcenie do picia wody. Bohaterem kampanii była wodna postać - sympatyczny Zdrojek, który wprowadził dzieci w świat wody. Razem z nim odkrywały, skąd pochodzi woda, poznawały jej właściwości i zastosowanie. Dzieci poznały również znaczenie prawidłowego odżywiania się i prowadzenia zdrowego trybu życia, sposoby oszczędzania wody w życiu codziennym oraz poszerzyły wiedzę o otaczającym świecie.

Treści programu ,,Mamo, tato, wolę wodę” zawarły się w pięciu jednostkach tematycznych:

  1. Wolę wodę, bo daje życie.
  2. Wolę wodę, bo daje siłę i zdrowie.
  3. Wolę wodę, bo jest bezcenna.
  4. Wolę wodę, bo dużo potrafi.
  5. Wolę wodę, bo jest najważniejsza na świecie.
Ogromne zaangażowanie i aktywność dzieci podczas zajęć przejawiały się w trakcie rozmów, zabaw ruchowych, przeprowadzanych doświadczeń, rozwiązywania zagadek, wykonywania prac plastycznych oraz zabaw konstrukcyjnych.

Jednocześnie zapraszamy rodziców i dzieci do zabawy w serwisie www.wolewode.pl.
Można w nim znaleźć mnóstwo ciekawych treści. Dzieci z pewnością polubią Akademię Zdrojka, gdzie zapoznają się z interaktywnymi grami oraz będą mogły posłuchać nowych bajek naszego bohatera i jego przyjaciół. Rodziców zachęcamy natomiast do zapoznania się z ciekawymi artykułami i poradami, jak poprzez zabawę przekonać malucha do picia wody.

Galeria zdjęć - ***TUTAJ***