Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej

Ostatnie artykuły

Nawigacja

***


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 10
-> Najnowszy użytkownik: irena bednarek

Wycieczka do lasu

W słoneczny jesienny dzień 09.10.2013r. dzieci 5 – letnie z grupy Biedronek wraz z Rodzicami i wychowawcami wybrały się na wycieczkę do lasu. Dzięki uprzejmości Państwa Agnieszki i Andrzeja Stefaniuków mieliśmy możliwość podziwiania lasu jesienią i jego mieszkańców. Wycieczka rozpoczęła się od obserwacji zwierząt jeleniowatych w hodowli Pana Piotra Mitury. Przedszkolaki miały również okazję poznać rodzinę dzików w ich naturalnych warunkach. Od Pana Mitury wyruszyliśmy do Koła Łowieckiego Akteon, którego kwatera znajduje się w środku lasu. Po drodze Pan Andrzej Stefaniuk pokazał dzieciom ambonę leśną, paśnik, lizawkę i opowiedział o życiu i sposobach dokarmiania dzikich zwierząt. Pobyt w Leśniczówce rozpoczęliśmy spacerem po leśnych drogach. Z dużym zaciekawieniem obserwowaliśmy las, słuchaliśmy śpiewu ptaków i zbieraliśmy owoce lasu. Bawiliśmy się również w tropicieli przy okazji różnych zabaw badawczych za pomocą lup. Niecodzienną atrakcją było zwiedzanie kwatery myśliwych i podziwianie trofeów. Strudzeni mali tropiciele leśną przygodę zakończyli przy ognisku wraz z Rodzicami. Wszyscy zmęczeni, ale uśmiechnięci wrócili z nowymi wiadomościami i doświadczeniami.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim Rodzicom z grupy Biedronki za współpracę i pomoc przy organizacji uroczystości przedszkolnych i wycieczek.
Państwu Agnieszce i Andrzejowi Stefaniukom dziękujemy za zorganizowanie wyjazdu do Leśniczówki, przygotowanie ogniska i poczęstunku. Pani Edycie Sałacie, Pani Irenie Bednarek, Pani Wioletcie Bąkowskiej, Pani Ewie Jarosz, Pani Ewie Abramowicz, Panu Andrzejowi Maleńczukowi, Panu Grzegorzowi Domańskiemu, Panu Jarosławowi Struk za opiekę, udział i dowóz dzieci własnym samochodem.

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***

Wygenerowano w sekund: 0.07
2,207,755 unikalne wizyty