Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej

Ostatnie artykuły

Nawigacja

***


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 3

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 10
-> Najnowszy użytkownik: irena bednarek

Akademia Leśna „Barwinek”

Dnia 09.10.2013r. dzieci z grupy „Kaczki” wraz z paniami wychowawczyniami i rodzicami wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa – Akademii Leśnej „Barwinek” w Zalutyniu.
Dzieci spacerowały po terenie lasu Szlakiem Dębów obserwując rośliny, drzewa, owady i zwierzęta, słuchając przy tym odgłosów jakie one wydają. Zapoznały się z wyglądem lasu jesienią, uczyły się jak należy zachowywać się w lesie. Leśnicy zapewnili przedszkolakom szereg atrakcji. Pod okiem p. Elżbiety Lach i p. Jarosława Dawidziuka obejrzeliśmy z wielką przyjemnością eksponaty znajdujące się w Muzeum Leśnym. Bardzo dobrze wyposażone w liczne pomoce dydaktyczne, znajdują się tam okazy zwierząt, zielnikowe okazy roślin, gabloty z owadami. Nie lada atrakcją była skóra wilka oraz okazy rzadko spotykanych ptaków. Wysłuchaliśmy również wiele ciekawostek przyrodniczych. Za ich trud i zaangażowanie dzieci nagrodziły leśników wierszykiem. Ponadto przedszkolaki miały okazje wziąć udział w zabawie „Tropiciele”, która polegała na odnalezieniu trzech kolorowych kopert: pomarańczowej, żółtej, niebieskiej i wykonaniu poszczególnych zadań w nich zawartych.
Po pouczającej lekcji przyrody przyszła pora na odpoczynek w pięknie przygotowanym ośrodku rekreacyjnym. Integracji grupy służyły wspólne spacery po lesie i zabawy. Niewątpliwie dużą atrakcją, jaka na nas czekała, było wspólne pieczenie i spożywanie kiełbasek. W tej leśnej scenerii apetyt dopisywał wszystkim bez wyjątku.
Piękna jesienna pogoda , malownicze krajobrazy, czyste powietrze sprzyjały naszej wycieczce. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Wycieczka długo pozostanie w naszej pamięci.
Serdecznie Dziękujemy naszym Rodzicom, Państwu: Małgorzacie Abramowicz, Iwonie Dragan, Sylwi Hromiuk, Edycie Łajtar, Robertowi Bieleckiemu, Grzegorzowi Maksymiukowi, Krzysztofowi Rycerskiemu, Andrzejowi Milczarkowi, Mari i Piotrowi Jahołkowskim, oraz dziadkowi Szymona Ryszardowi Staweckiemu za dowóz własnym samochodem, udział i opiekę nad dzieci podczas wycieczki, a w szczególności Annie i Robertowi Bieleckim za zorganizowanie wyjazdu do Akademii Leśnej „Barwinek”.

Fotoreportaż zamieszczamy ***TUTAJ***

Wygenerowano w sekund: 0.05
2,207,921 unikalne wizyty