Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej
Ostatnie artykuły
Nawigacja
***

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 4

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 10
» Najnowszy użytkownik: irena bednarek
Wizyta w Nadleśnictwie
Jak dbać o las i jego mieszkańców? Czym różni się sarna od jelenia? Jak wygląda bocian czarny? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań mogły usłyszeć przedszkolaki podczas zajęć zorganizowanych 14 maja przez Nadleśnictwo w Białej Podlaskiej. Chętnych do wyjazdu nie brakowało. W zajęciach brały udział trzy grupy: Muchomorki, Biedronki i Kaczki. Spotkanie z Panią leśnik odbyło się w bogato wyposażonej izbie przyrodniczo leśnej. Pani leśnik w ciekawy sposób przedstawiła dzieciom zbiory ptaków, roślin i zwierząt żyjących w polskich lasach, a także wskazała czynniki zagrażające przyrodzie. Dzieci poznały wyroby przemysłu drzewnego, nauczyły się jak dbać o las i jego mieszkańców.
Kiedy już wszyscy nacieszyliśmy oczy, przyszedł czas na powrót – ile to radości sprawił dzieciom przejazd komunikacją miejską. W oczekiwaniu na autobus przedszkolaki odpowiadały na pytania związane z wizytą w Nadleśnictwie. Widać było, że dzieci słuchały uważnie – znały odpowiedzi na wszystkie pytania. Uśmiechnięci wróciliśmy z powrotem do przedszkola.

Bezpośredni kontakt z przyrodą zbliżył dzieci i uwrażliwił na świat roślinny i zwierzęcy. Dzieci podczas takich wizyt uczą się właściwego i opiekuńczego stosunku do przyrody, rozumieją jakie stanowisko i rolę zajmuje człowiek w przyrodzie.

Fotoreportaż - ***TUTAJ***