Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej

Ostatnie artykuły

Nawigacja

***


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 10
-> Najnowszy użytkownik: irena bednarek

Wizyta w Nadleśnictwie

Jak dbać o las i jego mieszkańców? Czym różni się sarna od jelenia? Jak wygląda bocian czarny? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań mogły usłyszeć przedszkolaki podczas zajęć zorganizowanych 14 maja przez Nadleśnictwo w Białej Podlaskiej. Chętnych do wyjazdu nie brakowało. W zajęciach brały udział trzy grupy: Muchomorki, Biedronki i Kaczki. Spotkanie z Panią leśnik odbyło się w bogato wyposażonej izbie przyrodniczo leśnej. Pani leśnik w ciekawy sposób przedstawiła dzieciom zbiory ptaków, roślin i zwierząt żyjących w polskich lasach, a także wskazała czynniki zagrażające przyrodzie. Dzieci poznały wyroby przemysłu drzewnego, nauczyły się jak dbać o las i jego mieszkańców.
Kiedy już wszyscy nacieszyliśmy oczy, przyszedł czas na powrót – ile to radości sprawił dzieciom przejazd komunikacją miejską. W oczekiwaniu na autobus przedszkolaki odpowiadały na pytania związane z wizytą w Nadleśnictwie. Widać było, że dzieci słuchały uważnie – znały odpowiedzi na wszystkie pytania. Uśmiechnięci wróciliśmy z powrotem do przedszkola.

Bezpośredni kontakt z przyrodą zbliżył dzieci i uwrażliwił na świat roślinny i zwierzęcy. Dzieci podczas takich wizyt uczą się właściwego i opiekuńczego stosunku do przyrody, rozumieją jakie stanowisko i rolę zajmuje człowiek w przyrodzie.

Fotoreportaż - ***TUTAJ***

Wygenerowano w sekund: 0.05
2,207,957 unikalne wizyty