Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej

Ostatnie artykuły

Nawigacja

***


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 10
-> Najnowszy użytkownik: irena bednarek

Śmieciowe potwory

„STOP ! ZABRANIAM! ZAKAZUJĘ! ŚMIECI W WORKI SIĘ PAKUJE!” - taki temat realizowały maluszki z grupy I w pierwszej połowie kwietnia.

Już od najwcześniejszych lat należy rozpocząć kształtowanie właściwej postawy człowieka wobec środowiska. Dzieci w wieku przedszkolnym wchodzą w aktywne relacje ze swoim społecznym i przyrodniczym środowiskiem, nawiązują żywy i silny kontakt z przyrodą. Są gotowe do jej poznawania i jej ochrony. Mając to na uwadze na zajęciach z tego cyklu przedszkolaki zostały uświadomione jak ważna dla naszego środowiska jest segregacja śmieci. Dowiedziały się i przypomniały jak można dbać o środowisko wokół nas. Już od kilku lat w naszym przedszkolu segregujemy śmieci, zbieramy oddzielnie papier, dzieci przynoszą z domu zużyte baterie które trafiają do specjalnych pojemników ustawionych w przedszkolu, gromadzimy również plastikowe nakrętki, które wymienione zostaną na wózki inwalidzkie dla dzieci specjalnej troski.

Plastikowe butelki, kubeczki, pudełka, papierki po słodyczach a nawet zwykłe reklamówki, które z reguły trafiają do kosza, mogą zyskać drugie życie. Wystarczy odrobina dziecięcej wyobraźni, wspólnych chęci i zdolności plastycznych. Maluszki wspólnie z rodzicami przygotowały prace plastyczno – konstrukcyjne pt. „Śmieciowe Potworki”. Działania te przyniosły przedszkolakom wiele radości i zabawy, podekscytowane opowiadały jak wspólnie z mamą i tatą zamieniały zwykłe śmieci w niezwykłe zabawki. Z dumą prezentowały w przedszkolu swoje prace, za które zostały nagrodzone. Przedszkolaki już wiedzą jak ważna dla środowiska jest segregacja śmieci.

Zapraszamy do galerii zdjęć - ***TUTAJ***

Wygenerowano w sekund: 0.06
2,207,891 unikalne wizyty