Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej

Ostatnie artykuły

Nawigacja

***


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 3

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 10
-> Najnowszy użytkownik: irena bednarek

W lesie

Wtorek - 15 października- dla przedszkolaków z grupy drugiej był dniem pełnym wrażeń. Dzieci po śniadaniu wyjechały autokarem na wycieczkę do lasu. Dzięki uprzejmości Państwa Lipińskich - rodziców Julki- mogliśmy gościć w ich domku w miejsowości Kłoda, położonym przy samym lesie. Pan Andrzej przygotował ścieżkę edukacyjną dla dzieci, w trakcie której dzielił się swoimi wiadomościami dotyczącymi życia mieszkańców lasu. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Wspólnie tropiliśmy pozostawione ślady zwierząt, szukaliśmy dziupli i gniazd ptaków oraz poznawaliśmy tajemice lasu.
Przedszkolaki nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, tak by nie ucierpiała przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Dowiedziały się, że las to źródło czystego powietrza i dom wielu ptaków, zwierząt i roślin.
Spacer po lesie zakończył się ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek. Dzieci miały możliwość pobawić się na łonie natury. Na zakończenie Pan Andrzej zaprezentował zdjęcia ptaków i opowiedział wiele ciekawostek na ich temat. Każdy z małych słuchaczy otrzymał w prezencie karmnik własnoręcznie przygotowany przez gospodarza. Dzieci były zachwycone i z niecierpliwością czekają na wyprawę do lasu, aby poznać go w kolejnej, zimowej i wiosennej odsłonie.

Wygenerowano w sekund: 0.06
2,311,832 unikalne wizyty