Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej

Ostatnie artykuły

Nawigacja

***


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 10
-> Najnowszy użytkownik: irena bednarek

Urszulin

W środę 9 października dzieci z grupy ,,Biedronki" wyruszyły na wycieczkę do Urszulina – serca Poleskiego Parku Narodowego, by odkrywać bogactwo przyrody i krajobrazu tego miejsca. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu edukacyjnego, który wprowadził nas w klimat regionu. Dowiedzieliśmy się, że symbolem Poleskiego Parku Narodowego jest żuraw, a te urocze podmokłe tereny zamieszkują również żółwie błotne oraz łosie.
Młodziutkie żółwie mieliśmy okazję oglądać w terariach na terenie ośrodka zajmującego się ochroną tego zagrożonego wyginięciem gatunku. Pod opieką ośrodka znajdują się osobniki, które nie miałyby szans na przeżycie w naturalnym środowisku, ponieważ wykluły się z jaj zbyt późno. Tutaj pracownicy opiekują się nimi przez okres zimy, by wiosną wypuścić je do naturalnych lęgowisk.
Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer ścieżką dydaktyczną ,,Dąb Dominik" prowadzącą przez las na bagna. Największą atrakcją ścieżki jest jezioro Moszne, do którego wedruje się drogą leśną i drewnianymi kładkami. Na powierzchni jeziora unosi się kożuch roślinności (głównie mchów torfowców) nazywany spleją. Po drodze mijalismy różne typy lasów, o których bardzo ciekawie opowiadała nam pani przewodnik. Zrobilismy zdjecia na tle 300-letniego dębu oraz widzieliśmy pszczelą chatkę (barć na drzewie). W muzeum w Załuczu mogliśmy zobaczyć różnych przedstawicieli fauny Poleskiego Parku Narodowego, m.in. łosia, żurawia, ale równięż bobra, wilka, dzika oraz wiele gniazdujących tu ptaków. Na terenie muzeum znajduje sięrównież ścieżka dydaktyczna ,,Żółwik" z charakterystyczną roślinnością torfowiskową, gdzie mogliśmy wypatrzeć w oczku wodnym dorosłego żółwia błotnego. Przy oczku znajdują się zaś woliery dla ptaków służące do tymczasowego prztrzymywania i rehabilitacji chorych lub rannych zwierząt. Widzieliśmy tam bociany oraz czaplę białą.
Po tym pełnym wrażeń dniu na łonie natury bardzo smakował nam obiad.
Wracaliśmy do przedszkola z pomysłami na kolejne wyprawy.

Wygenerowano w sekund: 0.06
2,207,701 unikalne wizyty