Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej

Ostatnie artykuły

Nawigacja

***


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 10
-> Najnowszy użytkownik: irena bednarek

W bibliotece

20 września- dniem pełnym wrażeń…
W miniony piątek dzieci z grupy II , wraz z opiekunami, odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną w Białej Podlaskiej. Była to pierwsza wycieczka przedszkolaków. Już sam przejazd busem na miejsce budził niemałe emocję.
Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Przedszkolakom zostały wyrobione karty biblioteczne. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” każdy mały czytelnik otrzymał wyprawkę czytelniczą, a w niej swoją książkę i kartę Małego Czytelnika.

W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Maluszki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Panie przedszkolanki wypożyczyły kilka książeczek, by móc je czytać w przedszkolu. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała bajeczkę pt.: „George w bibliotece”. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do niej po książki.
Dodatkowo w piątek obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Każde dziecko z oddziału II zostało nagrodzone medalem przedszkolaka, który dumnie nosiło przez cały dzień.

Wygenerowano w sekund: 0.05
2,208,016 unikalne wizyty