Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej
Ostatnie artykuły
Nawigacja
***

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 4

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 10
» Najnowszy użytkownik: irena bednarek
Owocowo-warzywna przygoda Modraczków
Wszyscy dobrze wiedzą, jak zdrowe i bogate w witaminy są soki owocowe i warzywne. Niedawno dzieci z grupy „Modraczki” przekonały się o tym same podczas robienia i picia takiego pysznego napoju.

Pełne zainteresowania i ciekawości dzielne maluchy przystąpiły do mycia owoców i warzyw przyniesionych przez siebie do przedszkola, a następnie do ich obierania – w tej czynności pomogły im panie przedszkolanki. Tak przygotowane składniki dzieci same wrzucały do sokowirówki. Stanowiło to dla wszystkich uczestników nie lada atrakcję, ale i… zaskoczenie, bo samodzielnie wykonany „smakołyk”, w którym niebyło grama cukru i konserwantów, był przepyszny i słodki. Degustacji nie było końca, sok smakował wszystkim tak bardzo, że był dorabiany kilkakrotnie. Okazało się, że jest on nie tylko źródłem witamin i cennych składników, ale też pomysłem na to, czym zastąpić kaloryczne słodycze. Przedszkolaki świetnie bawiły się i smakowały zestawienia takich owoców i warzyw, jak: marchwi z jabłkiem, gruszki z mandarynką, a nawet z bananem – pychota. Degustacja się udała, a dzieci były szczęśliwe z wykonanej pracy.

Zachęcamy wszystkich rodziców do tego, by pomagać swoim pociechom odkrywać nowe smaki podczas wspólnych eksperymentów w kuchni!

Fotorelacja - ***TUTAJ***