Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej

Ostatnie artykuły

Nawigacja

***


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 5

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 10
-> Najnowszy użytkownik: irena bednarek

Akcja czytelnicza u „Maluszków”

Każdy z nas oczekuje, by nasze dzieci wyrosły na wykształconych, kulturalnych, mądrych i dobrych ludzi. Cel ten można osiągnąć naprawdę łatwo, wychowując je w miłości do książek, w których kryje się nieprzebrane bogactwo wiedzy i życiowych mądrości. Codzienne czytanie naszym milusińskim, rozwija nie tylko wyobraźnię, ale i sprawia ogromną przyjemność. Zwłaszcza jeśli baśnie, bajki czy wiersze czytają rodzice. I to do tego w przedszkolu! A tak się właśnie działo w grupie „Maluszki”

Jak na przedszkole im. Jana Brzechwy przystało, przygoda z książką była i jest codziennym punktem programu edukacyjnego i jednocześnie atrakcją dla naszych wychowanków. Do niedawna jednak w różnych porach dnia dzieciom czytały tylko panie. Akcja czytelnicza u najmłodszych przedszkolaków na dobre rozkręciła się w maju, kiedy na zaproszenie wychowawczyń do wspólnego czytania nie tylko w domowym zaciszu zgłosiły się pierwsze mamy. Przełamały one swą nieśmiałość i wkroczyły odważnie do naszej sali, niosąc, a następnie czytając przepięknie ilustrowane książki, opisujące niezwykłe przygody literackich bohaterów.

W ciągu kilku indywidualnych spotkań dzieci wysłuchały m.in. takich utworów, jak: „Słowik”, „Kotek i futrzani przyjaciele”, „Beksa”, „Dzielny wóz strażacki Franek”, „Świnka Peppa”, „Rymowanki wujka Jacka”, „Trzy małe świnki”, „Nowy kolega”, „Tajemnice opuszczonego młyna” oraz „Bajkowy Świat”. Dzięki mamom, które wspaniale dobrały repertuar książek i przepięknie je przeczytały, maluszki miały możliwość nie tylko zapoznać się z różnorodną literaturą dziecięcą, ale także rozwijać wyobraźnię i odkrywać wartości dobra, przyjaźni, tolerancji, akceptacji czy odwagi.

Serdecznie dziękujemy paniom: Marcie Sawickiej, Marcie Grochowskiej, Emilii Kolano, Marzenie Malesie za przyjęcie zaproszenia i głośne czytanie w grupie „Maluszki”. Jednocześnie przypominamy, że akcja czytelnicza trwa, a my czekamy na kolejnych rodziców, którzy zdobędą się na odwagę, a przy okazji sprawią nie lada frajdę własnym pociechom, występując przed ich rówieśnikami. Zapraszamy do wspólnej przygody!

Fotorelacja - ***TUTAJ***

Wygenerowano w sekund: 0.09
3,401,737 unikalne wizyty