Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej

Ostatnie artykuły

Nawigacja

***


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 3

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 10
-> Najnowszy użytkownik: irena bednarek

Dzieciństwo bez próchnicy

Samorządowe Przedszkole Integracyjne nr 16 w Białej wzięło udział w projekcie "Dzieciństwo bez próchnicy". Głównym celem projektu jest poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 3-5 lat oraz wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej w grupach docelowych. W ramach projektu podjęto bezpośrednie działania edukacyjne i profilaktyczne realizowane na rzecz dzieci, rodziców i nauczycieli.

W piątek 27 marca 2015r. nasze przedszkole odwiedzili edukatorzy - lekarze stomatolodzy, którzy przeprowadzili spotkanie z dziećmi. Królik Pampiś opowiedział przedszkolakom jak należy dbać o zdrowy uśmiech. Każde dziecko pod czujnym okiem pani dentystki myło ząbki używając właściwej techniki. Dzieci otrzymały małe upominki: kalendarz mycia ząbków, zestaw do higieny jamy ustnej oraz kolorowanki. Kolejnym etapem projektu były zajęcia z rodzicami. Stomatolodzy zaprezentowali właściwe sposoby dbania o higienę jamy ustnej oraz o prawidłowy zgryz. Rodzice podczas spotkania zadawali wiele pytań, na które chętnie odpowiadały Panie dentystki, wyjaśniając interesujące kwestie.

W przyszłości chcemy brać udział w podobnych projektach, aby jeszcze bardziej wyczulić dzieci i ich rodziców na przestrzeganie zasad prawidłowej higieny i zdrowego trybu życia.

Fotorelacja - ***TUTAJ***

Wygenerowano w sekund: 0.05
2,207,865 unikalne wizyty