Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej

Ostatnie artykuły

Nawigacja

***


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 6

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 10
-> Najnowszy użytkownik: irena bednarek

Powitanie

Witamy w Serwisie Samorządowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16
im. Jana Brzechwy
Biała Podlaska, ul. Wesoła 21-23
tel. 0 (pref.) 83 341-64-69, 341-64-70 E-Mail: p16bp@o2.pl


Staramy się, by nasze Przedszkole było przedszkolem XXI wieku,
przedszkolem dla wszystkich, w którym "...nic na siłę, nic wbrew woli wychowanka,
lecz razem z nim i dla niego..." (Ks. Jan Bosko),
przedszkolem, w którym bawią się i uczą zarówno dzieci zdrowe jak i niepełnosprawne.

Rekrutacja 2021/2022


Link do systemu rekrutacji (kliknij na obrazek):

https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/bialapodlaska

Szanowni Państwo

Zapisy dzieci do przedszkoli są naturalnym elementem organizacji wychowania przedszkolnego. Poniżej przedstawiamy Państwu informację na temat zasad prowadzonego naboru na rok 2021/2022. Corocznie doskonalimy miejską ofertę edukacyjną, by w proponowanym standardzie kształcenia i opieki, oprócz dbałości o wiedzę i umiejętności, stwarzać dzieciom sprzyjające warunki do zabawy, nauki oraz dbać o ich bezpieczeństwo.

 • Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną w dotychczasowym przedszkolu nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice składają jedynie deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, w terminie od 01.02.2021 r. do 19.02.2021 r.
 • Nabór na wolne miejsca w przedszkolu rozpocznie się 1 marca 2021 r. Kandydaci, których rodzice ubiegają się o przyjęcie do przedszkola po raz pierwszy lub których rodzice zdecydują się na zmianę przedszkola, uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2021/2022 prowadzonym z wykorzystaniem systemu informatycznego.
 • Etap składania wniosków rozpocznie się od 1 marca 2021 r. od godz. 8.00. i będzie trwał do 16 marca 2021 r. do godz. 15.00.
 • Rodzice mają możliwość rejestracji wniosków kandydatów do przedszkola do 16 marca 2021 r. do godz. 15.00. Po tym terminie system zostanie zamknięty.
Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą miały kłopoty w obsłudze systemu, otrzymają pomoc w przedszkolu.

Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na wniosek rodzica.

Rodzice będą zobowiązani do podania krok po kroku danych zgodnie z formularzem wniosku i wybrania czterech przedszkoli wg własnych preferencji. Zanim podejmiecie Państwo decyzję, będziecie mogli zapoznać się z pełną ofertą każdego przedszkola.

 • Sposób dostarczenia wniosku:
  • wypełniony wniosek wraz z załącznikami będzie można podpisać cyfrowo używając profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego - nie będzie wtedy potrzebna osobista wizyta w placówce, lub
  • w przypadku nieposiadania podpisu cyfrowego wydrukowany i podpisany wniosek wraz z załącznikami (dokumentami i oświadczeniami potwierdzającymi spełnienie kryteriów) należy dostarczyć do przedszkola pierwszego wyboru.
 • 26 marca 2021 r. o godz. 13.00 zostanie opublikowana lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola.
 • W dniach od 26 marca od godz. 13.00 do 2 kwietnia do godz. 15.00 rodzice dzieci zakwalifikowanych będą zobowiązani do potwierdzenia woli zapisu dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego do którego dziecko zostało zakwalifikowane poprzez:
  1. w przypadku posiadania podpisu cyfrowego w systemie naboru elektronicznego po zalogowaniu na konto dla rodzica używając profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego, lub
  2. wysłanie wiadomości e-mail na adres poczty placówki, lub
  3. wysyłając potwierdzenie pocztą, lub bezpośrednio w placówce.
Z uwagi na ograniczenia epidemiczne zaleca się potwierdzenie woli w punktach 1-3.

Brak potwierdzenia woli przez rodzica jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.

W dniu 7 kwietnia 2021 r. o godz. 13.00 zostanie opublikowana lista dzieci przyjętych do przedszkola.

Wyniki postępowań rekrutacyjnych będą dostępne po zalogowaniu na konto rodzica w elektronicznym systemie rekrutacji, na stronach internetowych oraz bezpośrednio w placówkach w widocznym miejscu tak aby nie było potrzeby wchodzenia do przedszkola.

Spotkanie z pielęgniarkami

W dniu 11.02. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze studentkami pielęgniarstwa Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej. Podczas którego Panie studentki opowiedziały na czym polega praca pielęgniarki oraz zaprezentowały dzieciom rekwizyty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce w codziennej pracy - stetoskop, ciśnieniomierz, strzykawki, bandaże i wyjaśniły do czego służą. Każdy przedszkolak mógł posłuchać bicia swojego serca. Na koniec spotkania dzieci otrzymały balony, a także zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.


Bal Karnawałowy 2021


Rekrutacja

Informuję, że rekrutacja do naszego przedszkola na rok szkolny 2021/2022 rozpocznie się w dniu 01.03.2021 r. Będzie odbywać się przez system elektroniczny Vulcan. Link do systemu będzie dostępny na naszej stronie internetowej. O szczegółowych terminach będziemy informować na bieżąco.

Wigilia

Zbliżają się święta, więc przedszkolaki i panie z grupy V postanowiły wspólnie przygotować wigilię. Dzieci samodzielnie nakryły świąteczny stół, zrobiły lukier, którym udekorowały pierniki oraz przygotowały symboliczną rybkę ;) Nie zabrakło też opłatka, świątecznych życzeń oraz wspólnie śpiewanych kolęd. Spędzony czas minął w bardzo radosnej atmosferze, czego życzymy też Państwu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!


Kubek dla seniora

W tym magicznym, przedświątecznym okresie podsumowaliśmy zbiórkę "Kubek dla Seniora". Zebrane słodycze i upominki zostaną przekazane podopiecznym DPS w Kozuli. Dzieci dołączają się do życzeń, życząc dużo zdrowia i Wesołych Świąt.
Dziękujemy za Wasze wielkie serce.


Mikołajki 2020

Jak co roku z niecierpliwością czekamy na przyjście Świętego Mikołaja. W tym roku również postanowił odwiedzić nasze przedszkolaki. 7 grudnia dzieci powitały Mikołaja, śpiewając piosenki przygotowane specjalnie na jego przybycie. Uśmiechy nie znikały z twarzy milusińskich, szczególnie po otrzymaniu wymarzonych prezentów.


Dokarmiamy ptaki.

Dzieci z grupy III miały dziś lekcje przyrody. Otrzymaliśmy w prezencie piękny karmnik wykonany przez Tatę Jasia i Julki, Pana Andrzeja Lipińskiego. Ustawiliśmy go wspólnie w ogrodzie przedszkolnym, gdzie mamy nadzieję pożywi się wiele ptaków. Serdecznie dziękujemy za prezent oraz pożywienie dla ptaków.


Dzień Pluszowego Misia 2020

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.
Dzieci poznały historię powstania pluszaków, każdy z bajkowych misiów miał dla dzieci zadanie. Nie brakowało tańców, wierszy, piosenek o tematyce misiowej. Chętne dzieci mogły skosztować także przysmaku wszystkich misiów - miodku.

Przedszkolaki wykazały się także sprawnością, przeszły misiowe tory przeszkód, a na koniec brały udział w misiowym quizie.
Już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia.


Finał konkursu JESIEŃ PĘDZLEM MALOWANA

13 listopada 2020r. w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego JESIEŃ PĘDZLEM MALOWANA.
W konkursie wzięło udział 29 dzieci. Ich zadaniem było namalowanie farbami obrazka, przedstawiającego jesień. Uczestnicy mieli różne pomysły, dlatego każda z prac była barwna i niepowtarzalna.

Wyróżnienia otrzymali:

 • I miejsce - Natalia Trawicka, gr. III
 • II miejsce – Lena Sobieraj, gr. V
 • III miejsce – Emilia Lewczuk, gr. II
Pozostali uczestnicy również otrzymali dyplomy oraz upominki za udział w konkursie.

Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy pomysłów i dziękujemy za udział w inicjatywie. Efekty artystycznej twórczości dzieci można obejrzeć na naszej wystawie.


Szkoła do Humnu!

W tym roku uroczyste odśpiewanie Hymnu państwowego obchodziliśmy w mniej licznym gronie. O godzinie 11.11 w grupach został odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego.

Dziękujemy naszym dumnym reprezentantom. Przedszkolaki poznały burzliwą historię Polski, omówiły symbole narodowe a także brały udział w zajęciach plastycznych, na których samodzielnie wykonały biało-czerwone flagi.


Wygenerowano w sekund: 0.08
4,850,310 unikalne wizyty