Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej
Ostatnie artykuły
Nawigacja
***

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 10
» Najnowszy użytkownik: irena bednarek
Powitanie
Witamy w Serwisie Samorządowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16
im. Jana Brzechwy
Biała Podlaska, ul. Wesoła 21-23
tel. 0 (pref.) 83 341-64-69, 341-64-70 E-Mail: p16bp@o2.pl


Staramy się, by nasze Przedszkole było przedszkolem XXI wieku,
przedszkolem dla wszystkich, w którym "...nic na siłę, nic wbrew woli wychowanka,
lecz razem z nim i dla niego..." (Ks. Jan Bosko),
przedszkolem, w którym bawią się i uczą zarówno dzieci zdrowe jak i niepełnosprawne.

Dyżury
sticky
DYŻUR WAKACYJNY PRZEDSZKOLI SAMORZĄDOWYCH

Informujemy, że w okresie wakacyjnym dyżur będą pełnić następujące przedszkola:

w lipcu 2019r.

 • Przedszkole Samorządowe Nr 15, ul. Akademicka
 • Samorządowe Przedszkole Integracyjne nr 16 ul. Wesoła
 • Przedszkole Samorządowe Nr 13, ul. K. Jagiellończyka
 • Przedszkole Samorządowe Nr 11, ul. Zdanowskiego
w sierpniu 2019r.
 • Przedszkole Samorządowe Nr 7 ul. Waryńskiego
 • Przedszkole Samorządowe Nr 3, ul. Warszawska 19c
 • Przedszkole Samorządowe nr 6 ul. Łomaska
 • Przedszkole Samorządowe nr 17 ul. Z. Starego 4
 • Przedszkole Samorządowe Nr 14, ul. Łukaszyńska
Zgłoszenia można dokonać w dyżurującej placówce lub w przedszkolu do którego uczęszcza dziecko do dnia 15 czerwca 2019r.
Serdecznie zapraszamy.
Rekrutacja
Szanowni Państwo

Zapisy dzieci do przedszkoli są naturalnym elementem organizacji wychowania przedszkolnego. Poniżej przedstawiamy Państwu informację na temat zasad prowadzonego naboru na rok 2019/2020.
Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną w dotychczasowym przedszkolu nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice składają jedynie deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, w terminie od 01.02.2019 r. do 15.02.2019 r.

 • Nabór na wolne miejsca w przedszkolu rozpocznie się 4 marca 2019 r. Kandydaci, których rodzice ubiegają się o przyjęcie do przedszkola po raz pierwszy lub których rodzice zdecydują się na zmianę przedszkola, uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020 prowadzonym z wykorzystaniem systemu informatycznego.
 • System zostanie uruchomiony 4 marca 2019 roku o godz. 8.00. (Link do systemu rekrutacji zostanie udostępniony na stronie przedszkola)
Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą miały kłopoty w korzystaniu z systemu, otrzymają pomoc w przedszkolu.
Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na wniosek rodzica.
Rodzice będą zobowiązani do podania krok po kroku danych zgodnie z formularzem wniosku i wybrania czterech przedszkoli wg własnych preferencji. Zanim podejmiecie Państwo decyzję, będziecie mogli zapoznać się z pełną ofertą każdego przedszkola.

Osobista wizyta w przedszkolu, ale już tylko tym wybranym jako pierwsze, też będzie potrzebna, aby złożyć wypełniony wniosek (wydrukowany z systemu i podpisany) wraz z dokumentami i oświadczeniami potwierdzającymi spełnienie kryteriów do dnia 19.03.2019 r. do godz. 15.00.

WAŻNE DATY:
 • Rodzice mają możliwość wprowadzania zgłoszeń kandydatów do przedszkola do 19 marca 2019 r. do godz. 15.00.
  Po tym terminie system zostanie zamknięty.
 • 8 kwietnia 2019 r. o godz. 13.00 zostanie opublikowana lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola. W okresie od 8 do 12 kwietnia 2019 r. do godz.15.00 rodzice będą zobowiązani do potwierdzenia woli (przez system elektroniczny z konta dla rodzica lub bezpośrednio placówce) zapisu dziecka do wybranego przedszkola.
W dniu 17 kwietnia 2019 r. o godz. 13.00 zostanie opublikowana lista dzieci przyjętych do przedszkola.
Bal karnawałowy
Koncert Grupy Limbos
Grupa Muzyczna LIMBOS koncertuje na terenie całego kraju od 1984 roku. Starannie dobrani artyści, profesjonalni muzycy – instrumentaliści oddani są muzyce z wielką pasją. Grupa LIMBOS prezentuje instrumentalne i wokalno-instrumentalne wersje wybranych utworów, pod cyklicznym hasłem: Tematy Muzyczne Których Słucha Świat. Muzycy LIMBOS posiadają zróżnicowany repertuar oparty na szeroko pojętej historii muzyki: klasycznej, jazzowej, latynoskiej, bluesowej i rockowej – z Polski, Europy i całego świata. Wielkie dzieła wybitnych kompozytorów, odważnie zinstrumentowane i zaadaptowane na potrzeby niewielkiej grupy muzycznej, stawiają artystów przed ogromnym wyzwaniem.

Grupa Muzyczna LIMBOS:

 • Piotr Franczuk – gitara,
 • Grzegorz Matwiejczyk – syntezator,
 • Leszek Kowalik – wokal,
 • Wiesław Miadziółko – lider, perkusja.
Koncert został zorganizowany z okazji 100tnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę i zatytułowany był „Pejzaże Polskiej piosenki”. Przedszkolaki były zachwycone. Radośnie wystukiwały rytm utworów i wspólnie śpiewały znane piosenki. Dzieci miały okazję zobaczyć instrumenty i posłuchać ich brzmienia. Koncert nagrodziły gromkimi brawami.


Dzień Babci i Dziadka
Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem takiej atmosfery jest obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, w każdej grupie odbyły się uroczyste spotkania, które stały się tradycją w naszym przedszkolu. Nauczycielki witały ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy prezentowały swoje umiejętności. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „Sto lat”, które wzruszało gości. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowany prezentami.
Dopełnieniem uroczystych spotkań był słodki poczęstunek.
Dziękujemy za tak liczną obecność.


Jasełka 6-latków
Wesołych Świąt
Jasełka 2018
Dnia 13. grudnia w grupie drugiej odbyło się przedświąteczne spotkanie z Rodzicami.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Przedszkolaki ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. W tej świątecznej atmosferze złożyliśmy sobie życzenia. Zwieńczeniem spotkania był symboliczny pierniczkowy poczęstunek.


Konkurs recytatorski
13 grudnia w naszej placówce odbył się "Drugi przedszkolny konkurs recytatorski". Wzięło w nim udział 13 dzieci.
 1. Jaś Chudzik
 2. Weronika Jabłońska
 3. Jaś Derlukiewicz
 4. Bartek Szymaniuk
 5. Amela Kożuchowska
 6. Jula Karczmarz
 7. Marcel Butkiewicz
 8. Gabryś Sowa
 9. Zosia Kasjaniuk
 10. Jula Juszczuk
 11. Jakub Pauta
 12. Krystian Smoleń
 13. Jagoda Adach.
Jury miało nielada wyzwanie, by wyłonić zwycięzcę. Po długiej naradzie trzy wyróżnienia otrzymali - Kubuś Pauta, Marcel Butkiewicz oraz Weronika Jabłońska. Każdemu uczestnikowi wręczono dyplom oraz drobny upominek. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.


Mikołajki 2018
Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonała bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj.
Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowały piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola, lecz zanim zaczął odwiedzać dzieci w grupach, obejrzał na wystawie przygotowane przez nich prace. Chyba był bardzo zadowolony z efektów, bo uśmiech nie schodził mu z twarzy. Jednak długo to nie trwało, bo Mikołaj wiedział, że za drzwiami czeka na Niego dużo, dużo dzieci.
Nasz gość zaczął swoją wizytę od naszych najmłodszych. Dzieci z grupy I i III pierwszy raz witały Mikołaja w Przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci w ośmiu grupach.
A prezenty były wspaniałe. Królowały zabawki, ale również książki, kredki a nawet bilety do kina.

Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.


Jesienne zajęcia
Dnia 21 listopada (w środę) w grupie 4-5-latków odbyły się zajęcia o tematyce jesiennej. W czasie spotkania dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-recytatorskie oraz wzięły udział w jesiennych konkurencjach tj. „Poszukiwanie kasztanów” oraz „Łowienie liści”. Był też czas na relaks podczas jesiennych masażyków, który dał wiele radości i dzieciom, i rodzicom. Podsumowaniem zajęć było wykonanie jesiennej pracy plastycznej „Pod parasolem”, której towarzyszyło duże skupienie i zaangażowanie zarówno małych, jak i dużych uczestników. Mile spędzony czas z rodzicami w przedszkolu na długo pozostanie w naszej pamięci.