Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej

Ostatnie artykuły

Nawigacja

***


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 8

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 10
-> Najnowszy użytkownik: irena bednarek

Powitanie

Witamy w Serwisie Samorządowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16
im. Jana Brzechwy
Biała Podlaska, ul. Wesoła 21-23
tel. 0 (pref.) 83 341-64-69, 341-64-70 E-Mail: p16bp@o2.pl


Staramy się, by nasze Przedszkole było przedszkolem XXI wieku,
przedszkolem dla wszystkich, w którym "...nic na siłę, nic wbrew woli wychowanka,
lecz razem z nim i dla niego..." (Ks. Jan Bosko),
przedszkolem, w którym bawią się i uczą zarówno dzieci zdrowe jak i niepełnosprawne.

Komunikat


Informuję, że 18 maja 2020 r. przedszkole zostanie częściowo otwarte.

Rodzice naszych wychowanków, którzy chcą skorzystać z opieki przedszkolnej proszeni są o wypełnienie poniższej deklaracji i przesłanie na adres malilowy przedszkola. W pierwszej kolejności do przedszkola będą przyjmowane te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID -19.

Marcin Szwed
Dyrektor ZSO Nr 2
w Białej Podlaskiej

Deklaracja dla rodzica - ***TUTAJ***

Oświadczenie Prezydenta Miasta Biała Podlaska w sprawie przedszkoli


Oświadczenie Prezydenta Miasta Biała Podlaska w sprawie przedszkoli

Wiem, jak ważną potrzebą wielu rodziców, mieszkańców naszego miasta, jest powrót maluchów do żłobków i przedszkoli.
W sprawie ich bezpieczeństwa nie można podejmować pochopnych decyzji.
Po konsultacji z dyrektorami tych placówek zdecydowałem, że żłobki i przedszkola będą otwarte wtedy, gdy zapewnimy im maksimum bezpieczeństwa.
Rząd w tej trudnej sytuacji odpowiedzialnością za otwarcie przedszkoli i żłobków obarczył samorządy.

Wieczorem 30 kwietnia 2020 r. Główny Inspektor Sanitarny wydał wytyczne przeciwepidemiczne dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Wytyczne określają wymogi, jakie powinny być spełnione w przypadku otwartych żłobków i przedszkoli. Rząd rekomenduje działania bardzo restrykcyjne, m.in.:

 • oddział może liczyć maksymalnie 12 dzieci, za zgodą organu prowadzącego – 14
 • dzieci mogą przebywać tylko w 1 sali i pod opieką tych samych opiekunów
 • na dziecko musi przypadać min. 4 m2 powierzchni
 • poszczególne grupy dzieci nie mogą się ze sobą spotykać
 • wszystkie przedmioty niedające się zdezynfekować mają zostać usunięte z sali
 • w szatni może przebywać 1 rodzic na 15 m2
 • rodzice muszą wydać zgodę na pomiar temperatury dziecka
 • rodzice, wchodząc do przedszkola, muszą dezynfekować ręce, nakładać rękawiczki, zakrywać nos i usta
 • personel opiekujący się dziećmi musi być w rękawicach oraz zakrywać nos i usta
 • dystans między nauczycielami i rodzicami musi wynosić 2 m
 • wydano zakaz przyprowadzenia dziecka podejrzanego chorobowo lub z kontaktu z kwarantanny
 • dziecko z niepokojącymi objawami choroby należy izolować.
Analizujemy zalecenia rządu. Poprosiłem Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną o rekomendację w sprawie otwarcia placówek w Białej Podlaskiej oraz skierowałem szereg pytań dotyczących sposobu funkcjonowania przedszkoli i żłobków w okresie pandemii.

Dyrektorzy przygotowują wewnętrzne procedury regulujące działanie placówek zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz określają zapotrzebowania na środki ochrony osobistej.
Placówki dokonały także analizy potrzeb rodziców w zakresie zapewnienia opieki nad dziećmi.
W poniedziałek 4 maja dyrektorzy placówek przedstawili mi stan przygotowań do częściowego otwarcia przedszkoli i żłobków. Mają wiele wątpliwości, bowiem bardzo trudno jest wdrożyć wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego.
Opinia jest zgodna – otwarcie przedszkoli od 6 maja jest nierealne, jeśli chcemy zachować wszelkie możliwe zasady bezpieczeństwa. Prace nad procedurami mają być kontynuowane. Zamówiliśmy środki ochrony osobistej zgodnie z zapotrzebowaniem wykazanym przez dyrektorów.

Po zakończeniu przygotowań, gdy uzyskam pozytywną opinię w sprawie procedur, zwrócę się do służb sanitarnych o wydanie zgody na dopuszczenie każdej placówki do częściowego otwarcia.

Decyzja o otwarciu placówek nie może być podyktowana doraźnymi celami. Kwestie bezpieczeństwa dzieci i ich rodzin, pracowników nie mogą podlegać jakimkolwiek kompromisom. Wszyscy oczekujemy powrotu do normalnego funkcjonowania żłobków i przedszkoli, jednak w tej chwili priorytetem jest zdrowie.

O terminach otwarcia zostaniecie Państwo poinformowani z należytym wyprzedzeniem.

Prezydent Miasta Biała Podlaska
Michał Litwiniuk


Listy dzieci

Życzenia świateczne

Listy dzieci zakwalifikowanych do przedszkola

Dyżur psychologa

Szanowni Państwo

w związku z trudną dla wszystkich sytuacją związaną z zagrożeniem związanym z COVID – 19 oraz codziennymi problemami, z którymi musimy się mierzyć każdego dnia uruchamiamy telefoniczne dyżury psychologów.
Nasze Panie psycholog, począwszy od jutra będą pełniły dyżury telefoniczne, w czasie których będą służyły wsparciem.

Harmonogram dyżurów psychologów:

 • wtorki 9:00-10:00
 • czwartki 10:00-11:00
Numer telefonu : 604 891 042

oraz druga informacja:

Zachęcamy Państwa do polubienia i obserwowania naszej strony na portalu społecznościowym Facebook, gdzie codziennie umieszczamy interesujące zdjęcia, filmy, linki i konkursy.

Rekrutacja 2020/2021Szanowni Rodzice Kandydatów!

W dniu 7 kwietnia 2020 r. godz. 13.00 zostaną opublikowane listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2020/2021. Publikacja nastąpi także na stronach internetowych przedszkoli oraz szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi.

W związku z powyższym dostaną Państwo informację na adres e-mail podany podczas rejestracji dziecka w systemie elektronicznym o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.

Powyższą informację można również sprawdzić logując się na konto dla rodzica w systemie rekrutacji dzieci.

W przypadku zakwalifikowania Państwa dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego należy zalogować się na konto:

https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/bialapodlaska

i wykonać operację „Potwierdź wolę”.

Potwierdzenie woli w systemie rekrutacji będzie możliwe od dnia 7 kwietnia 2020 r. od godziny 13.00 do 15 kwietnia 2020 r. do godziny 15.00. Pisemne oświadczenie woli, będzie można dostarczyć po odwieszeniu zajęć w przedszkolach.

W dniu 17 kwietnia 2020 r. na stronach internetowych przedszkoli i szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi zostaną opublikowane listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

W razie jakichkolwiek pytań czy trudności prosimy o kontakt telefoniczny z przedszkolem lub szkołą podstawową z oddziałami przedszkolnymi.

Zaproszenie

Prezydent Miasta Pan Michał Litwiniuk oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zapraszają wszystkie dzieci do udziału w zabawach i lekcjach on-linie na oficjalnym profilu miasta na Facebooku w ramach nowej akcji pt. Bialskie Domowe Przedszkole.

LINK DO STRONY

REKRUTACJA

Informujemy, że wszystkie sprawy związane z rekrutacją do przedszkola będą załatwiane telefonicznie lub online.

Wicedyrektor d/s Przedszkola
Iwona Jędryczkowska


UWAGA!


UWAGA!!! Prezydent Miasta Biała Podlaska informuje, że zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów żłobki, przedszkola i szkoły w mieście zostają zamknięte. W czwartek i piątek (12, 13 marca br.) szkoły i przedszkola zapewnią opiekę tym dzieciom, których rodzice nie zdołają jej zorganizować w domu.

Od poniedziałku nie przyprowadzamy dzieci do szkół, przedszkoli i żłobków.

Zgodnie z zaleceniem Prezydenta Miasta Biała Podlaska zamknięte też będą instytucje kultury. O wszystkich postanowieniach i zaleceniach będziemy informować na stronie przedszkola.

Ważne informacje dla Rodziców :

 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.


Spotkanie z pielęgniarką

05.03.2020 r. nasze przedszkole odwiedziły studentki pielęgniarstwa PSW. Było to bardzo wartościowe spotkanie, szczególnie teraz, gdy mamy sezon na przeziębienia i grypę. Każdy wie, jak ważne są najprostsze czynności – jak choćby mycie rąk- by zmniejszyć ryzyko zarażenia. Studentki krok po kroku pokazały dzieciom, jak prawidłowo należy myć ręce, by móc powiedzieć, że rzeczywiście są czyste. Była również część praktyczna, w której dzieci pod czujnym okiem pań myły dłonie zgodnie z podaną wcześniej instrukcją. Było to bardzo pouczające spotkanie, dające dzieciom poczucie, że same również mogą wiele zrobić, by chronić się przed chorobą. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom, na którym widnieje instrukcja mycia rąk.


Wygenerowano w sekund: 0.06
2,923,780 unikalne wizyty