Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej

Ostatnie artykuły

Nawigacja

***


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 3

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 10
-> Najnowszy użytkownik: irena bednarek

Powitanie

Witamy w Serwisie Samorządowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16
im. Jana Brzechwy
Biała Podlaska, ul. Wesoła 21-23
tel. 0 (pref.) 83 341-64-69, 341-64-70 E-Mail: p16bp@o2.pl


Staramy się, by nasze Przedszkole było przedszkolem XXI wieku,
przedszkolem dla wszystkich, w którym "...nic na siłę, nic wbrew woli wychowanka,
lecz razem z nim i dla niego..." (Ks. Jan Bosko),
przedszkolem, w którym bawią się i uczą zarówno dzieci zdrowe jak i niepełnosprawne.

UWAGA!


UWAGA!!! Prezydent Miasta Biała Podlaska informuje, że zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów żłobki, przedszkola i szkoły w mieście zostają zamknięte. W czwartek i piątek (12, 13 marca br.) szkoły i przedszkola zapewnią opiekę tym dzieciom, których rodzice nie zdołają jej zorganizować w domu.

Od poniedziałku nie przyprowadzamy dzieci do szkół, przedszkoli i żłobków.

Zgodnie z zaleceniem Prezydenta Miasta Biała Podlaska zamknięte też będą instytucje kultury. O wszystkich postanowieniach i zaleceniach będziemy informować na stronie przedszkola.

Ważne informacje dla Rodziców :

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.


Listy dzieci zakwalifikowanych do przedszkola

Dyżur psychologa

Szanowni Państwo

w związku z trudną dla wszystkich sytuacją związaną z zagrożeniem związanym z COVID – 19 oraz codziennymi problemami, z którymi musimy się mierzyć każdego dnia uruchamiamy telefoniczne dyżury psychologów.
Nasze Panie psycholog, począwszy od jutra będą pełniły dyżury telefoniczne, w czasie których będą służyły wsparciem.

Harmonogram dyżurów psychologów:

  • wtorki 9:00-10:00
  • czwartki 10:00-11:00
Numer telefonu : 604 891 042

oraz druga informacja:

Zachęcamy Państwa do polubienia i obserwowania naszej strony na portalu społecznościowym Facebook, gdzie codziennie umieszczamy interesujące zdjęcia, filmy, linki i konkursy.

Rekrutacja 2020/2021Szanowni Rodzice Kandydatów!

W dniu 7 kwietnia 2020 r. godz. 13.00 zostaną opublikowane listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2020/2021. Publikacja nastąpi także na stronach internetowych przedszkoli oraz szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi.

W związku z powyższym dostaną Państwo informację na adres e-mail podany podczas rejestracji dziecka w systemie elektronicznym o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.

Powyższą informację można również sprawdzić logując się na konto dla rodzica w systemie rekrutacji dzieci.

W przypadku zakwalifikowania Państwa dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego należy zalogować się na konto:

https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/bialapodlaska

i wykonać operację „Potwierdź wolę”.

Potwierdzenie woli w systemie rekrutacji będzie możliwe od dnia 7 kwietnia 2020 r. od godziny 13.00 do 15 kwietnia 2020 r. do godziny 15.00. Pisemne oświadczenie woli, będzie można dostarczyć po odwieszeniu zajęć w przedszkolach.

W dniu 17 kwietnia 2020 r. na stronach internetowych przedszkoli i szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi zostaną opublikowane listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

W razie jakichkolwiek pytań czy trudności prosimy o kontakt telefoniczny z przedszkolem lub szkołą podstawową z oddziałami przedszkolnymi.

Zaproszenie

Prezydent Miasta Pan Michał Litwiniuk oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zapraszają wszystkie dzieci do udziału w zabawach i lekcjach on-linie na oficjalnym profilu miasta na Facebooku w ramach nowej akcji pt. Bialskie Domowe Przedszkole.

LINK DO STRONY

REKRUTACJA

Informujemy, że wszystkie sprawy związane z rekrutacją do przedszkola będą załatwiane telefonicznie lub online.

Wicedyrektor d/s Przedszkola
Iwona Jędryczkowska


Spotkanie z pielęgniarką

05.03.2020 r. nasze przedszkole odwiedziły studentki pielęgniarstwa PSW. Było to bardzo wartościowe spotkanie, szczególnie teraz, gdy mamy sezon na przeziębienia i grypę. Każdy wie, jak ważne są najprostsze czynności – jak choćby mycie rąk- by zmniejszyć ryzyko zarażenia. Studentki krok po kroku pokazały dzieciom, jak prawidłowo należy myć ręce, by móc powiedzieć, że rzeczywiście są czyste. Była również część praktyczna, w której dzieci pod czujnym okiem pań myły dłonie zgodnie z podaną wcześniej instrukcją. Było to bardzo pouczające spotkanie, dające dzieciom poczucie, że same również mogą wiele zrobić, by chronić się przed chorobą. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom, na którym widnieje instrukcja mycia rąk.


Koncert Grupy Limbos

„Fantastyczny świat muzyczny w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki” to tytuł koncertu zespołu „Limbos”, który miał miejsce 2 marca w naszej placówce. Muzycy wykonali największe dzieła muzyczne Moniuszki w tym m.in.: „Straszny Dwór” (Mazur- siła muzyki, Kurant- czarujący klimat),„Halka” Aria Jątka - Szumią jodły na gór szczycie, „Bajka”- nasza fantastyczna muzyka, „Prząśniczka”- najbardziej znana pieśń Stanisława Moniuszki, a także „Róża i Bez”- Jerzego Matuszkiewicza- kwiecista, uśmiechnięta muzyka, „Pif-Paf”- Galop- Adama Wrońskiego- szybkie tempo naszego życia.
W drugiej części koncertu wokalista Leszek Kowalik zaśpiewał znane i lubiane przeboje polskiej sceny muzycznej. Nasi uczniowie chętnie śpiewali piosenki i żywo reagowali na wszystkie polecenia prowadzącego.
Koncerty na żywo to doskonała okazja do posłuchania instrumentów. To prawdziwa lekcja rytmiki, która pozwala kształtować poczucie wrażliwości i estetyki. Przedszkolaki były zachwycone. Radośnie wystukiwały rytm utworów i wspólnie śpiewały znane piosenki. Dzieci miały okazję zobaczyć instrumenty i posłuchać ich brzmienia. Koncert nagrodziły gromkimi brawami.


Dzień Kota

Dnia 17.02.2020 r. dwie grupy z naszego przedszkola odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego przy ZSO nr 2 z okazji dnia kota. Czekały nas liczne zabawy integracyjne, muzyczno-ruchowe oraz plastyczne przygotowane przez panie nauczycielki. Rozplątywaliśmy koci kłębek, w grupach rysowaliśmy koty oraz układaliśmy puzzle z postaciami znanych futrzaków. Braliśmy udział w ciekawych zabawach muzyczno –ruchowych przy dźwiękach znanych piosenek o kotach. Ponad to , jak na kotki przystało dzieci smakowały mleko.

Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem oraz zabawami w kącikach zainteresowań. Dzień minął nam wesoło i przyjemnie. Dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń.

Dziękujemy za zaproszenie.

Miś ratownik

10.02.2020 r. w przedszkolu odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Aktywny przedszkolak”. Tym razem tematyka skupiona była wokół pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci były zachwycone pokazami. Ratownik medyczny zapoznał dzieci z podstawowymi zasadami postępowania w sytuacji udzielania pierwszej pomocy nieprzytomnej osobie. Dzieci robiły masaż serca oraz sztuczne oddychanie. Ponad to zapoznały się ze sposobami opatrywania ran. Dodatkowo oglądały zdjęcia RTG i USG różnych części ciała oraz sprawdzały działanie aparatu EKG. Była to niezwykle ciekawa lekcja, z której dzieci wyciągnęły bardzo dużo „życiowej” wiedzy.

Bal karnawałowy

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Dzieci przygotowały się do niego wykonując maski karnawałowe, pomagały w wykonywaniu dekoracji oraz poznawały różne kroki taneczne, zarówno tańca nowoczesnego, jak i tradycyjnego.
3 lutego w Naszym przedszkolu odbył się "Bajkowy bal karnawałowy”. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.
Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach zręcznościowych, ruchowych, skokach. Podczas odpoczynku przedszkolaki słuchały zagadek o różnych postaciach bajkowych.
Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze za prawą Pana Jacka Marczuka, który wspaniale prowadził zabawę. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Wygenerowano w sekund: 0.07
2,311,876 unikalne wizyty