Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej

Ostatnie artykuły

Nawigacja

***


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

-> Gości online: 4

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 10
-> Najnowszy użytkownik: irena bednarek

Powitanie

Witamy w Serwisie Samorządowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16
im. Jana Brzechwy
Biała Podlaska, ul. Wesoła 21-23
tel. 0 (pref.) 83 341-64-69, 341-64-70 E-Mail: p16bp@o2.pl


Staramy się, by nasze Przedszkole było przedszkolem XXI wieku,
przedszkolem dla wszystkich, w którym "...nic na siłę, nic wbrew woli wychowanka,
lecz razem z nim i dla niego..." (Ks. Jan Bosko),
przedszkolem, w którym bawią się i uczą zarówno dzieci zdrowe jak i niepełnosprawne.

Dokarmiamy ptaki.

Dzieci z grupy III miały dziś lekcje przyrody. Otrzymaliśmy w prezencie piękny karmnik wykonany przez Tatę Jasia i Julki, Pana Andrzeja Lipińskiego. Ustawiliśmy go wspólnie w ogrodzie przedszkolnym, gdzie mamy nadzieję pożywi się wiele ptaków. Serdecznie dziękujemy za prezent oraz pożywienie dla ptaków.


Dzień Pluszowego Misia 2020

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.
Dzieci poznały historię powstania pluszaków, każdy z bajkowych misiów miał dla dzieci zadanie. Nie brakowało tańców, wierszy, piosenek o tematyce misiowej. Chętne dzieci mogły skosztować także przysmaku wszystkich misiów - miodku.

Przedszkolaki wykazały się także sprawnością, przeszły misiowe tory przeszkód, a na koniec brały udział w misiowym quizie.
Już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia.


Finał konkursu JESIEŃ PĘDZLEM MALOWANA

13 listopada 2020r. w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego JESIEŃ PĘDZLEM MALOWANA.
W konkursie wzięło udział 29 dzieci. Ich zadaniem było namalowanie farbami obrazka, przedstawiającego jesień. Uczestnicy mieli różne pomysły, dlatego każda z prac była barwna i niepowtarzalna.

Wyróżnienia otrzymali:

  • I miejsce - Natalia Trawicka, gr. III
  • II miejsce – Lena Sobieraj, gr. V
  • III miejsce – Emilia Lewczuk, gr. II
Pozostali uczestnicy również otrzymali dyplomy oraz upominki za udział w konkursie.

Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy pomysłów i dziękujemy za udział w inicjatywie. Efekty artystycznej twórczości dzieci można obejrzeć na naszej wystawie.


Szkoła do Humnu!

W tym roku uroczyste odśpiewanie Hymnu państwowego obchodziliśmy w mniej licznym gronie. O godzinie 11.11 w grupach został odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego.

Dziękujemy naszym dumnym reprezentantom. Przedszkolaki poznały burzliwą historię Polski, omówiły symbole narodowe a także brały udział w zajęciach plastycznych, na których samodzielnie wykonały biało-czerwone flagi.


Pasowanie na Przedszkolaka 2020

10 listopada 2020r. w oddziale I odbyło się uroczyste Pasowanie na przedszkolaka. To pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Z uwagi na ograniczenia, uroczystość odbyła się bez udziału rodziców, mimo to, była jednak ogromnym przeżyciem. Dzieci, z uśmiechami na twarzach, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Złożyły także uroczystą przysięgę, w której zobowiązały się być dzielnymi przedszkolakami. Pani Dyrektor z pomocą ,,Czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego aktu pasowania. Uwieńczeniem uroczystości były upominki i wspólny słodki poczęstunek.
Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.


Kodowanie z ozobotem

16 października dzieci z grup Biedronki i Kaczki uczestniczyły w zajęciach pt. „Kodowanie z ozobotem”, które przeprowadziła pani Dorota Domańska. Ozobot to mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania. Podczas zajęć dzieci zostały wprowadzone w tematykę darów jesieni: owoców i warzyw, a następnie przedszkolaki kodowały sposób poruszania się i efekty świetlne ozobota. Sprawdzały, czy ozobot właściwie odczytuje kody wyrysowane na karcie. Cieszyły się z efektów własnej pracy i sukcesów robota.

Zapraszamy rodziców na stronę internetową www.edu-sense.com na której znajdują się propozycje krótkich aktywności dzięki, którym dziecko szybko pozna tajniki programowania (bezpłatny dostęp do specjalnie przygotowanych kart pracy i materiałów dodatkowych do druku).


Szanowni Rodzice

W związku z trudną sytuacją epidemiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa przekazujemy plakaty informacyjne na ten temat.

Jednocześnie przypominamy, że warunkiem ochrony przed zakażeniem koronawirusem jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa: prawidłowe noszenie maseczki, częste mycie i odkażanie rąk oraz zachowanie dystansu społecznego.


Jemy zdrowo

Dzieci z grupy II we wtorek 06.10.2020 z samego rana przyszły do przedszkola obładowane świeżutkimi owocami i warzywami. Przez cały ranek oglądaliśmy , wąchaliśmy, nazywaliśmy i porównywaliśmy przyniesione przez siebie skarby natury. Na zajęciach dowiedzieliśmy się: co owoce mają w środku, po co są nasionka, jak smakują i pachną, poznaliśmy zalety jedzenia warzyw i owoców dla organizmu, poznaliśmy pojęcie „witaminy”. Zrobiliśmy soki i koktajle, które obłędnie smakowały i pachniały. Próbując przygotowane smakołyki niektórzy z nas przełamywali własną niechęć do jedzenia niektórych pokarmów. Ten dzień był bardzo pachnący i smakowity.


Dzień uśmiechu

2 października w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu, który przypada na pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej, uśmiechniętej buzi. W tym dniu przedszkole zamieniło się w żółtą, magiczną i uśmiechniętą krainę. Wszyscy byli witani z uśmiechem na twarzy. Specjalnie z okazji tego radosnego dnia została przygotowana dekoracja w Sali. Nie zabrakło też zabaw i tańców z uśmiechem na twarzy.
W Zofii Lasku

Dnia 25 września przedszkolaki z grupy Modraczki wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do Zofii Lasku. W parku dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie, oznaki jesieni oraz zbierały żołędzie, szyszki i liście. Następnie aktywnie spędziły czas na placu zabaw. Wróciły zmęczone ale radosne z pierwszej przedszkolnej wycieczki.


Dzień Pustej Klasy

25 września świętujemy Dzień Pustej Klasy. Jest to wyjątkowa, międzynarodowa inicjatywa promująca wartość edukacji na świeżym powietrzu. Wszystko po to, aby odkrywać wartość edukacji terenowej – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającej formy edukacji na świecie. Dlatego w naszym przedszkolu dziś dużo działo się w ogrodzie. Grupy II i IV, dodatkowo wybrały się na spacer do parku w poszukiwaniu jesieni. Pogoda dopisywała a przedszkolakom nie znikał uśmiech z twarzy.


Wygenerowano w sekund: 0.09
4,143,753 unikalne wizyty