Serwis Samorzędowego Przedszkola Integracyjnego Nr 16 w Białej Podlaskiej
Ostatnie artykuły
Nawigacja
***

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 10
» Najnowszy użytkownik: irena bednarek
Nawigacja
Przyjaciele Zippiego
"Przyjaciele Zippiego"

W bieżącym roku szkolnym w naszym Przedszkolu w jednej z grup 6-cio latków realizowany jest program "Przyjaciele Zippiego". Podstawowym celem tego programu jest doskonalenie i rozwijanie u dzieci pomiędzy piątym a siódmym rokiem życia umiejętności społecznych i asertywności. Uczy dzieci jak radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych, a także daje wskazówki w jaki sposób rozwiązywać codzienne problemy.

Program ten składa się z sześciu części:

  1. Uczucia.
  2. Komunikacja.
  3. Nawiązywanie i zrywanie więzi.
  4. Rozwiązywanie konfliktów.
  5. Przeżywanie zmiany i starty.
  6. Dajemy sobie radę.
Każda z części zawiera 4 spotkania, które odbywają się jeden raz w tygodniu w godzinach popołudniowych. Spotkania te prowadzą dwie nauczycielki pracujące w grupie. Dzieci słuchając i analizując opowiadania o przygodach przyjaciół patyczaka Zippiego mają możliwość nauczenia się właściwych wzorców postępowania, relacji społecznych i radzenia sobie z trudnościami jakie niesie życie.

A aby Zippi stał się nam jeszcze bliższy założyliśmy w sali hodowlę patyczków. Wszyscy wspólnie opiekują się i karmią zwierzęta. Jestem jedną z nauczycielek realizujących ten program, uważam, że jest on bardzo dobrą formą nauki i sposobem na kształtowanie jednej z trudniejszych ale bardzo ważnych sfer rozwojowych jaką jest sfera emocjonalna. Daje on również możliwość lepszego poznania swoich podopiecznych. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w tych zajęciach. Często mocno utożsamiając się z bohaterami opowiadań.

Justyna Prokocka